באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: לרוץ עם הכפירים

עמק יזרעאל: לרוץ עם הכפירים

תלמידי בית הספר ‘העמק המערבי’ וחיילי חטיבת כפיר רצו יחד במרוץ הלפיד המסורתי כשלריצה הצטרפו גם חלק ממורי בית הספר. אייל בצר: “ אתם צובעים את העמק שלנו בכתום ובאור”.  

ביום חמישי האחרון התקיים מירוץ הלפיד המסורתי של בית הספר התיכון ‘העמק המערבי’ בקיבוץ יפעת. תלמידים מכל הכיתות השתתפו במרוץ, בליווי של מורי החינוך הגופני ושל מספר מורים נוספים ומחנכים. השנה קיימו בבית הספר מרוץ משותף עם חיילים מחטיבת כפיר, חטיבה שאיתה מקיים השנה בית הספר פעילויות משותפות לאורך השנה. תלמידי החטיבה העליונה החלו את המרוץ באנדרטה של חטיבת כפיר בעפולה, שם התקיים טקס בנוכחות מפקדים וחיילים רבים מהחטיבה, עבר דרך בית המועצה האזורית עמק יזרעאל וקיבל את ברכתו של ראש המועצה אייל בצר. בצר ברך את הרצים ואמר: “בית הספר העמק המערבי מוביל בערכיות, בהישגים לימודיים וגם בספורט, אתם צובעים את העמק שלנו בכתום ובאור, יישר כח”.

חטיבת כפיר
מרוץ הלפיד בעמק. צילום: ישראל פרץ.

בבית הספר בגיניגר קיבלו תלמידי כיתות ו’ את פני הרצים בשמחה רבה, בנגינה ובשירה ושם גם הצטרפו תלמידי חטיבת הביניים למרוץ. משם, בגוש כתום זוהר (כצבע החולצות) המשיכו הרצים לבית הספר, שם חיכו ברחבת אולם התרבות כל התלמידים והמורים. במקום התקיים טקס הדלקת החנוכייה וברכות של נציגי כל המחזורים שבחרו לדבר על נושא הגבורה ובחרו דמויות המייצגות בעיני כל מחזור גבורה, בין הדמויות שנבחרו: אסתר צמרי ממרחביה שליוותה את מחזור י”ב במסע לפולין וחלקה עם התלמידים את סיפורה, אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון ועוד.

לאחר הטקס, התפזרו התלמידים לכיתות וקיבלו סופגניות והמורים התאספו בחדר המורים לציין את בוא החג בברכות. רפי וייסמן, מנהל בית הספר, הודה לעושים במלאכה ואמר: ” כמדי שנה ובכל שנה, אף יותר מרגש לצפות בבני הנוער בוגרים וצעירים, תלמידי בית הספר, ובמורי החינוך הגופני שכבר אינם ילדים ובמורים נוספים, המגיעים כדבוקה אחת ובחולצות תואמות בסיום מרוץ הלפיד. השנה הצטרפו לרצים חיילי חטיבת כפיר שהוסיפו נופך ייחודי. טקס הדלקת הלפידים על ידי נציגי השכבות והנושא- הגיבור השכבתי, הביא לכולנו גאווה גדולה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter