באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: כנס מועצות תלמידים ירוקות בנהלל

עמק יזרעאל: כנס מועצות תלמידים ירוקות בנהלל

חברי המועצות הירוקות מכל בתי הספר במועצה התכנסו במועדון בנהלל על מנת להחליף רשמים ולשתף בעשייה. אייל בצר ” הילדים הם אלה שיחוללו את השינוי”

כ- 120 תלמידים מכל בתי הספר בעמק יזרעאל, התכנסו במועדון בנהלל בכנס מועצות ירוקות שיזמה היחידה הסביבתית של המועצה האזורית עמק יזרעאל. במהלך הכנס, סיפרו התלמידים כי במרבית בתי הספר בהם הם לומדים, כבר מפרידים פסולת. מועצות תלמידים ירוקות פועלות בכל בתי הספר של המועצה והן אלה שאחראיות

לחולל שינוי
כנס מועצות ירוקות. צילום: ישראל פרץ

על הטמעת דפוסי קיימות ואימוץ דפוסי התנהגות ירוקים. מטרת המפגש הכללי הייתה להציג בפני הילדים, כי ההתעסקות בצמצום הצריכה, מיחזור והפרדת פסולת, נמצאים בחוד החנית של העשייה של היחידה הסביבתית במועצה ולאפשר להם להכיר זה את זה, ולגרום להם להבין שהם סוכני השינוי המשמעותיים ביותר של המהפכה הסביבתית.

התלמידים, שיתפו את חברי המועצות המקבילות בעשייה הבית ספרית. גור מכפר יהושע, סיפר כיצד בבית הספר בו הוא לומד, עורכת המועצה הירוקה פרוייקט בשיתוף גני הילדים: “אנחנו יזמנו פעילות של פעם בשבוע עם הגן בתחום של טבע, סביבה ושתילה. אנחנו מנחים את ילדי הגן ועושים אתם את הפעילות”. אופק מבית הספר היסודי בנהלל, סיפר כיצד מעודדת המועצה הירוקה בבית הספר מיחזור: “אנחנו מבקשים מהילדים להביא מהבית סוללות, בקבוקים, נייר ועוד, אנחנו ממיינים את הכל ושולחים למיחזור. יש תחרות בבית הספר ומי שמביא הכי הרבה למיחזור, זוכה בפרס”. עפר מבית ספר קישון, סיפר על פרוייקט אימוץ נחל שעושה המועצה הירוקה בבית ספרו: “פעם בשבועיים אנחנו הולכים לנחל צבי, מטפחים אותו ומנקים אותו”. עמרי מהושעיה, סיפר כיצד בבית ספרו יוצרים התלמידים קומפוסט: “אנחנו אוספים את הפסולת הרטובה, בחלק ממנה מאכילים את החיות בפינת החי של בית הספר ומהיתר יוצרים קומפוסט לגינה בבית הספר”. ניצן מבית ספר גניגר, סיפר על מבצע איסוף שקיות החטיפים: “בשיתוף עם חברה למיחזור שקיות חטיפים, מקבלים חצי שקל על כל שקית שאנחנו אוספים. יש לנו פחים מיוחדים ובהם אנחנו אוספים את השקיות”.

ראש המועצה האזורית, אייל בצר, בירך את הילדים בתחילת הכנס ואמר: “אתם העתיד שלנו ואתם עוסקים בנושא שהוא העתיד של העמק ושל כדור הארץ. במועצה שלנו מקדמים מאוד את איכות הסביבה – כל בתי הספר שלנו ירוקים ויש גם ירוקים מתמידים. השלב הבא הוא הפרדת הפסולת ואנחנו מאמינים שאתם תהיו הגורם שמדרבן את המשפחה, אתם תחוללו את השינוי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter