באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: חגיגה משולשת

עמק יזרעאל: חגיגה משולשת

יישובי עמק יזרעאל חוגגים: תל עדשים חגגה 100 להתיישבות השומר ו- 90 למושב, קיבוץ מזרע חגג 90 לקיבוץ ושמשית חגגו בר מצווה. בתל עדים שמחו לקבל את ברכת נשיא המדינה וברכת ראש הממשלה.

סוף שבוע של חגיגות ביישובי עמק יזרעאל : תל עדשים קיימו ביום החגיגות כנס מחזורים חגיגי, תערוכה של כלים חקלאיים ותערוכת צילומים ואמנים. בערב, נערך המופע המרכזי בו השתתפו רבים מבני המושב בשירה, הצגה וריקודים. גלית תמיר-חדד, מזכירת המושב ברכה ואמרה: ” בשנת 1913 עלו שבע משפחות למקום הזה שבו בחרו להקים את ביתם. והיום, בדיוק מאה שנים אחרי, זה גודש את הלב ומרגש עד דמעות לעמוד מעל במה זו בערב מיוחד כל כך. אני באופן אישי אשר הצטרפתי לכפר הנפלא הזה לפני כעשור, הקמתי כאן בית ומגדלת משפחה חשה כי נפלה בחלקי זכות גדולה. אנחנו, קהילה אחת גדולה שבמשך 100 שנה בונים , יוצרים, חיים כאן ביחד , בימים של צחוק ושמחה ובימים של עצב ודמעה ,מתוך אהבה עצומה למקום”. במהלך החגיגות הוקרנה על מסך ברכת ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם נשלחה לתושבי היישוב ברכת כבוד נשיא המדינה, מר שמעון פרס שכתב בין היתר: “מאז הקמתו, צמח מושבכם והתרחב, וכיום הוא מהווה מופת של התיישבות – חדשה כוותיקה, מקור לאיכות חיים ושלווה, חקלאות ותעשייה מתקדמות וחיי קהילה עשירים הנשענים על ערבות הדדית”.

תל עדשים
מעגל מתופפים במהלך טיול ביער שמשית. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

בקיבוץ מזרע, הפיקו מופע תחת הכותרת “סביונים של פאר” בה נטלו חלק חברים רבים בקיבוץ – בשיר, משחק, ריקודים, נגינה ותפאורה. אברם קנטור, חבר הקיבוץ, ברך ואמר: ” אנחנו חוגגים היום תשעים שנה ליום שבו תקעו קומץ צעירים חדורי אמונה את שורשיהם כאן, באדמה שהייתה גבעת טרשים, באמצע הדרך בין עפולה לנצרת כדי ליצור חברה חדשה, אדם חדש ותרבות חדשה. אנחנו ה”יש” התרבותי החדש ההוא. הדפוסים והנהגים החדשים שנוצרו כאן הם  המסורות הטכסים הנהלים וההסדרים ואורח החיים שלנו. כולנו כאן, סבים, הורים, בנים, נכדים ונינים, כולנו ממשיכיהם של האנשים ההם, וכולנו חווינו את היצירה שנרקמה לפנינו והמשיכה להיווצר איתנו. כולנו חלק מההמשך של היש ההוא, שלא הפסיק להתחדש ולהשתנות.”. במסגרת החגיגות ערכו בקיבוץ תערוכה בה הציגו שוזרות הפרחים של מזרע את מזרע לאורך השנים בפרחים, תערוכת צלמי מזרע בנושא: נוף אנושי ותערוכה של כל כרזות ארועי התרבות של מזרע לאורך השנים. בשבת הקרובה יחתום את החגיגות טיול משותף לכל הקיבוץ: מסע בעקבות לוחמים במלאת 40 שנה למלחמת יום הכיפורים  בה נהרגו 7 חברי קיבוץ.

ביישוב הקהילתי שמשית, חגגו בשבת האחרונה בר מצווה. החגיגות החלו במסלול טיול משפחתי ביער שמשית עם תחנות הפעלה חווייתיות לכל המשפחה. בערב התכנסו המוני החוגגים בפארק היונה לטקס המסורתי בו התחלפה שכבת בר המצווה והוצגו לראווה התינוקות החדשים שנולדו בשנה החולפת.

רותי זמיר, חברת וועד היישוב ברכה ואמרה: “במהלך 13 השנים האחרונות שמשית גדלה והתפתחה לעינינו – מחלום לרעיון, שקרם עור וגידים והיה לישוב פורח ותוסס. נבנו תשתיות ניהוליות ומבניות המאפשרות לישוב להתנהל, לצמוח ולהתקדם קדימה. והיום, אנו באים לחגוג”.

במועצה האזורית ברכו את היישובים השבוע: “יום חגכם הוא חג לעמק, החגיגות מביאות לידי ביטוי את הגיבוש החברתי והקהילות החזקות והמתחדשות בעמק שלנו הממשיכות את עשיית החלוצים. מרחיב את הלב לראות דור חמישי בעמק, יישובים פורחים ומשגשגים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter