באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל ורמת ישי: לימודי זוגיות מגיל התיכון

עמק יזרעאל ורמת ישי: לימודי זוגיות מגיל התיכון

השבוע הושקה תכנית מניעה חדשה לבני נוער בבית ספר “עמקים תבור”: חברות וזוגיות ללא אלימות. מרכזת המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה ” מטרת התכנית הנה להפגיש את התלמידים עם מצבים ודפוסים של התנהלות בקשר זוגי”

תכנית מניעה חדשה בנושא זוגיות לא אלימה הושקה השבוע בשכבת י”א בבית הספר עמקים תבור במזרע. התכנית מופעלת על ידי צוות  מרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה של מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים בעמק יזרעאל, בשיתוף ותמיכה של עיר ללא אלימות, מחלקת החינוך והשרות הפסיכולוגי היעוצי.

עו”ס יסכה שחר, מרכזת המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה של מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים במועצה, סיפרה השבוע על רציונל התכנית: ” התכנית עוסקת בזוגיות על כל גווניה, מזוגיות בריאה ותקינה ועד מקרים בהם מערכת היחסים הופכת לאובססיבית ומכבידה ולעיתים אף פוגענית”. שחר הוסיפה וציינה כי “מטרת התכנית הנה להפגיש את התלמידים עם מצבים ודפוסים של התנהלות בקשר זוגי, בשאיפה לפתח יכולת לחיות בזוגיות מכבדת”.

חינוך זוגי
בית הספר עמקים-תבור. קרדיט: המועצה האזורית עמק יזרעאל

השבוע, נערך מפגש ראשון בו הושקה התכנית בבית ספר “עמקים תבור” במזרע. במהלך המפגש, הוצגה התכנית בפני מחנכי השכבה שקיבלו הכשרה במטרה להיות חלק מצוות ההנחייה של התכנית בבית הספר.

במסגרת התכנית יועברו סדנאות משותפות על ידי עו”ס מרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה יחד עם מחנכי כיתות י”א ויועצת בית הספר המלווה את הפרויקט. התכנית כוללת 10 מפגשים חוויתיים העוסקים במניעת אלימות בין זוגית וחינוך לזוגיות וקשר בריא בקרב מתבגרים. עוד במסגרת התכנית יערך יום שיא בנושא בו התלמידים יצפו בהצגה בנושא וייערך דיון בכיתות.

מנהל בית הספר עמקים תבור במזרע, דודו גורן, התייחס לתכנית ואמר השבוע: “בית ספר עמקים תבור רואה לעצמו למטרה לחנך את תלמידיו לא רק בלימודים הפורמליים אלא גם לצייד אותם בכלים חשובים לחיים ובין היתר, כלים לזוגיות בריאה וחיים חברתיים יחד. פעילות זו היא חלק ממערך שלם וענף של חינוך חברתי אותו מוביל בית הספר”.

מיכל ניר ארבץ מנהלת תכנית עיר ללא אלימות במועצה  “התכנית החדשה מרחיבה את העשייה הקיימת בתחום מניעת האלימות ואנו מברכים עליה. בהמשך,  תפתח התכנית גם בבית הספר התיכון בנהלל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter