באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: הצל”שניק מכפר יהושע

עמק יזרעאל: הצל”שניק מכפר יהושע

רב סרן ניב אסף מכפר יהושע יקבל ביום העצמאות הקרוב את צל”ש אלוף הפיקוד על הפגנת אומץ לב במהלך מבצע צוק איתן. הרמטכ”ל, בני גנץ: “צה”ל מעריך ומוקיר את מקבלי העיטורים והאותות  על הישגיהם ותרומתם הרבה”. 

צוק איתן
רב סרן ניב אסף. צילום: דובר צה”ל.

בני ובנות העמק ידועים ככאלה שתרמו תרומה משמעותית לבטחונה של המדינה מאז ימי המחתרות והדבר לא פסח על הדור הנוכחי שהשתתף במבצע צוק איתן כשאחד מהם, רב סרן ניב אסף, בן 31, מכפר יהושע יקבל ביום העצמאות הקרוב צל”ש בגין פעולתו במבצע צוק איתן שהתנהל בקיץ האחרון. רב סרן אסף אשר שימש כמפקד בית ספר להכשרות של גדוד הסיור של הנח”ל שמע ברשת הקשר על אירוע היתקלות בו נהרג מג”ד “גפן”, סגן אלוף דולב קידר ז”ל. רב סרן ניב אסף, מפקד כוח העתודה, הגיע למקום האירוע והורה לכוח שהיה תחת פיקודו לרדת מהרכב למרות הסכנה שנשקפה. רב סרן ניב אסף הוביל את הכוח להתקפה והסתער בראש הלוחמים שהרגו ארבעה מחבלים. בפעולה זו הסיר את איום המחבלים שביקשו לפגוע בתושבי האזור ובחיילי צה”ל.

הרמטכ”ל, רב אלוף בני גנץ: “צה”ל מעריך ומוקיר את מקבלי העיטורים והאותות  על הישגיהם ותרומתם הרבה במבצע צוק איתן. “זה לא מקרי שחלק גדול מהיחידות שקיבלו את פרס הרמטכ”ל אמש קיבלו מאיתנו גם צל”שים על הלחימה ברצועת עזה במערכה האחרונה. אין לי בכלל ספק שאף אחת מהיחידות שזכתה בפרס לא עשתה כן על מנת לזכות בפרס. ואין לי ספק שאף אחת מהיחידות לא תנוח על זרי הדפנה, תתקשט בתעודה או במגן שהיא קיבלה, אלא תמשיך לחתור להמשיך את ההישגים. הדבר הזה הוא כמובן חשוב מאוד כי אנחנו עשויים להיות מאותגרים בכל נקודת זמן בכל אחת מזירות הפעולה שלנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter