באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: הטובים לצה”ל

עמק יזרעאל: הטובים לצה”ל

שיעור הגיוס לשירות משמעותי בצה”ל בקרב בני הנוער של המועצה האזורית עמק יזרעאל – מהמובילים בארץ כך עולה מנתוני צה”ל שהוצגו בשבוע שעבר להנהלת המועצה ולמנהלי בתי הספר.

בשבוע שעבר, הציגו נציגי צה”ל לראש המועצה אייל בצר, להנהלת המועצה ולמנהלי בתי הספר התיכוניים את פירוט נתוני הגיוס של בני הנוער מיישובי המועצה. הנתונים התייחסו לנתוני הגיוס של ילידי שנת 1994. מהנתונים עולה כי שיעור הגיוס בקרב הבנים במועצה האזורית עמק יזרעאל עומד על 91%, כאשר הממוצע הארצי לילידי שנתון 94 עומד רק על 74.8%. הודגש  כי אחוז גיוס הבנים בעמק יזרעאל נימצא במגמת עלייה מתמדת כאשר שיעור הגיוס בקרב בני שנתון 1993, עמד על 88.1% . בקרב הבנות שיעור הגיוס עומד על 86.3% והוא גבוה מאוד מהממוצע הארצי, העומד על 58.5% בלבד. גם בקרב הבנות ניכרת מגמת עלייה משמעותית.

גיוס לצה"ל
אייל בצר, גאה על הנתונים. צילום: יח”צ.

נתון מרשים נוסף הוא שיעור ההתנדבות לגיוס משמעותי וללחימה, ממנו עולה כי מבין הבנים שהתגייסו ב – 2013, 84.7% התגייסו ליחידות לוחמות. זאת כאשר הממוצע הארצי עמד על 63.3% בלבד. גם אחוז הקצינים מקרב הבנים עולה על הממוצע הארצי: בעוד הממוצע הארצי עומד על 4.8%, הרי הממוצע המועצתי עומד על 9%, גבוה כמעט פי שניים מהממוצע הארצי.
בקרב הבנות שיעור הגיוס עומד על 86.3%, גבוה כמעט פי שניים מהממוצע הארצי העומד על 58.5%. גם שיעור הגיוס לתפקידי לוחמה מובילים ולקצונה ייעודית עמד בשנת 2013 על 82.9%, והוא גבוה משמעותית מהממוצע הארצי העומד על 74.6% בלבד. נתון מעניין נוסף הוא מספר הבנות הקצינות במחזור גיוס 2013 שעמד על 19.7%, כמעט פי שלוש מהנתון הארצי העומד על 7% בלבד.
מהנתונים ניכר כי הגיוס לשירות משמעותי בכל בתי הספר של המועצה, הן בקרב הבנים והן בקרב הבנות נמצא במגמת עלייה וכולם עומדים על שיעורי גיוס שנעים בין 95.9% ועד 100%. אחד הנתונים הבולטים היה שיעורי היציאה לקצונה של בנות בבית הספר התיכון ויצ”ו נהלל – כ- 27.6%, פי שלוש מיתר בתי הספר בעמק.
נציגי צה”ל שהציגו את הנתונים אמרו: “הנתונים של בני הנוער בעמק יזרעאל טובים משמעותית, לא רק ברמה הארצית אלא גם בהשוואה למועצות אזוריות אחרות בארץ. בני הנוער במועצה מובילים בכל הפרמטרים החל מגיוס, דרך גיוס ללחימה וכלה בסיום שירות מלא. התלמידים בבתי הספר של המועצה עוברים סדנאות הכנה לצבא ומגיעים מוכנים לגיוס.”
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, התייחס אף הוא לנתונים ואמר: “אנחנו שמחים על המפגש השנתי ועל הנתונים המשמחים שמראים מדי שנה שיש לנו נוער מצויין. אנו מודים להורים, למערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית ולמסגרות הנוער, שדואגים לבני הנוער שלנו. אנו רואים בנתוני הגיוס הללו ובאחוזי השירות המשמעותי והקצונה, מימוש של ערכי התרומה לחברה, כל אלו בנוסף להתנדבות בשנת שירות שמאות מבני העמק עושים מדי שנה בעשרות רבות של מסגרות ברחבי הארץ”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter