באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: החשיפה לשינשינים

עמק יזרעאל: החשיפה לשינשינים

תלמידי כיתות י”ב בעמק יזרעאל השתתפו בערב חשיפה לשנת השרות.ראש המועצה, אייל בצר ” נוהגים לאמר שהדור הולך ופוחת, אבל בעמק יזרעאל  הדור הולך ועולה”.

כ- 120 תלמידי כיתות י”ב מבתי הספר התיכונים בעמק הגיעו בשבוע שעבר לכנס חשיפה בנושא שנת שירות שנערך בבית הספר ויצו נהלל. במהלך כנס החשיפה התקיימה הרצאה בנושא מעורבות ותרומה חברתית וניתן הסבר על שנת התנדבות במכינות ושנת שירות. עוד באירוע התקיימה שיחה עם בוגרי שנת שירות שחלקו את חוויותיהם וסיפרו על ההתנדבות האישית שלהם, העניקו כלים למיונים ופגשו נציגים של מסגרות.

שנת שרות
תלמידי המועצה האזורית עמק יזרעאל בחשיפה לשנת השרות. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

במועצה האזורית עמק יזרעאל יוצאים מדי שנה כ- 140 בני נוער לשנת שירות בכ-  100 מסגרות והביקוש, גובר על ההיצע. במועצה האזורית אמרו השבוע: “הנוער של עמק יזרעאל רוצה לצאת לשנת שירות ולתרום לקהילה, שנת השירות הפכה לתחנה מובנת מאליה בחייהם של בני נוער בעמק יזרעאל וזה לא ברור מאליו. נערים ונערות בגיל הזה ברחבי העולם יוצאים לטייל, שקועים בענייניהם ולא תמיד מעדיפים את התרומה לקהילה על פני יתר עיסוקיהם”. ראש המועצה האזורית אייל בצר, ברך בארוע ואמר: “אני מבקר לא מעט שינשינים ברחבי הארץ, תמיד יוצא נפעם מרמת הנתינה ומאיכות הנוער שלנו. נוהגים לאמר שהדור הולך ופוחת, אבל בעמק יזרעאל  הדור הולך ועולה. הנוער שלנו מוביל בערכיות ובתרומה לקהילה, זה הופך אתכם לאזרחים טובים ומשמעותיים, ואתם ממשיכים את הרוח היזרעאלית שטבעו פה חלוצי העמק . זו הציונות החדשה”.

מיה בירמן, מנהלת מחלקת הנוער, אמרה השבוע: “מדובר באירוע שנתי חשוב לבני הנוער שלנו ולהוריהם, מחלקת הנוער מלווה את בני הנוער בתהליכי המיון וההשתלבות במסגרות שנת השירות השונות אנחנו שמחים לראות שיש הענות רבה כל כך, ורואים חשיבות רבה בחיבור שבין התלמידים שרוצים לצאת לשנת השירות לשינשינים הבוגרים שבאים לחלוק מנסיונם ולתרום מחוויותיהם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter