באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: הדואר בא היום

עמק יזרעאל: הדואר בא היום

בשבת הקרובה תתקיים “תחרות הדואר”  בבריכה האזורית בנהלל. התחרות כוללת משחה של שלושה ק”מ ומהווה מוקדמות לאליפות ישראל בשחיית 5,000 מטרים. בעמק מקווים להשאיר את המדליות בבית.

“תחרות הדואר” – תחרות השחייה למרחקים ארוכים המתקיימת זו השנה החמישית ברציפות ברחבי הארץ, מגיעה ביום שישי הקרוב לבריכה האזורית בנהלל. התחרות החלה כמשחה מדידת זמנים באגודות השחייה ברחבי הארץ. לאחר שנמדדו זמני המשחים, נלקחו התוצאות לרכז ענף המים הפתוחים אנדרי טוט, שריכז את התוצאות והוא זה שגם נתן לתחרות את שמה , “תחרות הדואר”. לאחר ההצלחה והעלייה המתמדת במספר השחיינים שהשתתפו בשנתיים הראשונות, עברה התחרות שינוי וכיום היא מתקיימת בכל המחוזות בארץ בהשתתפות מספר אגודות השולחות את שחייניהם לתחרות. בסיום התחרות, נשלחות התוצאות  לאיגוד השחייה ויוצא פרסום רשמי על הישגי השחיינים ותוצאות השחיינים. במהלך התחרות כל שחיין או שחיינית שוחים 3 קילומטרים בבריכות של 25 מטרים, משמע כ- 120 בריכות .

תחרות הדואר
הבריכה האזורית בנהלל. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

השנה, הבריכה האזורית בנהלל, אשר עברה לאחרונה שדרוג ושיפוץ מקיף, מארחת את שחייני הצפון. כ- 50 שחיינים ושחייניות צפויים להשתתף בתחרות, כאשר חלק גדול מהשחיינים משתייך למועדון השחייה של עמק יזרעאל. 16 השחיינים והשחייניות הטובים ביותר יוזמנו לוינגייט להשתתף בתחרות של 5000 מטרים.

“תחרות הדואר” מהווה גם מוקדמות לאליפות ישראל ב-5 קילומטרים בבריכות שתתקיים בסוף החודש. לשחייני עמק יזרעאל הישגים רבים במשחים הללו, מאז קיומן של האליפויות למרחקים ארוכים בארץ, זוכים באופן מסורתי שחייני העמק במדליות.

אנדרי טוט, מאמן ראשי של עמק יזרעאל ונבחרת ישראל במים פתוחים אמר השבוע: “אנו צופים ששחייני העמק יבלטו גם השנה ב”תחרות הדואר” על אף שהשחיינים המובילים של האגודה:  יובל ספרא ושחר רסמן, נמצאים בארצות הברית במסגרת אימונים ולימודים במכללות. השחייניות הצעירות רותם עמית (נהלל) ורותם שימרון (גבעת אלה) ימשיכו להלחם עבור המדליות כמו בשנים הקודמות, וגם השחיינים יונתן בר אלי (גבעת אלה) ותומר דרורי (מרחביה) ילחמו על הישגים בתחרות. אנו מאחלים לכולם הצלחה רבה בתחרות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter