באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: בנהלל הוכרזה מדינת היהודים

עמק יזרעאל: בנהלל הוכרזה מדינת היהודים

בבית הספר היסודי בנהלל חגגו עם ותיקי נהלל את כ”ט בנובמבר במשחק הדמיה כלל בית ספרי. מנהלת בית הספר “נראה לי כי הילדים לא ישכחו במהרה את הפרק העוסק בהקמת המדינה ובתהליך שקדם לה”.

מדי שנה מציינים בבית הספר היסודי בנהלל את כ”ט בנובמבר, יום החלטת האו”ם על הקמת מדינה יהודית. את הארוע מציינים בבית הספר במשחק הדמיה כלל בית ספרי שבמסגרתו כל כיתה מקבלת תפקיד – תלמידי כיתות א’ משמשים בתפקיד עולים שהגיעו לארץ ישראל, תלמידי ב’ משמשים בתפקיד המעפילים, תלמידי כיתה ג’ וד’ ממלאים את תפקיד אנשי הישוב הישן, תלמידי כיתות ה’ משמשים כחברי המחתרות ותלמידי כיתות ו’ ממלאים את תפקיד הבריטים. כל התלמידים מגיעים לארוע בתחפושות מתאימות: המעפילים בונים אוהלים, המחתרות נלחמות בבריטים שמנסים למנוע העפלה ופעילות מחתרתית ועוד. ההמולה החגיגית נערכת בשיתוף הורי התלמידים והשנה, גם בשיתוף ותיקי נהלל שהוזמנו להשתתף בארוע והתרגשו למראה הפעילות. את משחק ההדמיה חתם טקס מרגש שערכו התלמידים ובסיומו, בהתרגשות סוחפת, יצאו התלמידים, ההורים והאורחים בריקוד הורה סוער.

כ"ט בנובמבר
ילדי בית הספר בנהלל בתחפושות. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

נאווה פרץ, מנהלת בית הספר אמרה השבוע: “משחק ההדמיה העשיר שאנו מקיימים מדי שנה, טומן בחובו חוויה סנטימנטלית והיסטורית המאפשרת לילדים הכרות עם תקופת טרום הקמת המדינה. השנה, ייחדנו מקום לראשוני נהלל וותיקיה ושמחנו לראות את ההשתתפות הקהילתית וההתרגשות המשותפת”.

במהלך המשחק הציגו שניים מוותיקי נהלל – גידי יופה ועפר אבירן קטעי עיתונות ישנים ששמרו בהם סוקרה ההכרזה והתגובה הנרגשת ביישוב הישן. הפעילות בבית הספר היסודי בנהלל לציון כ”ט בנובמבר מתקיימת זו השנה החמישית ביוזמת רכזת החינוך החברתי ובתוך התכנית הערכית הכוללת של בית הספר. מנהלת בית הספר נאוה פרץ, סיכמה את הארוע ואמרה: “נראה לי כי הילדים לא ישכחו במהרה את הפרק העוסק בהקמת המדינה ובתהליך שקדם לה. משחק התפקידים הוא חלק ממגמה כוללת של בית הספר להרבות בשיעורים חוויתיים ובמהלך 6 שנות הלימוד של התלמיד בבית הספר הוא חווה את כל התהליך מתחילתו במשחקי הדמייה מתחלפים. אני מודה לכל צוות בית הספר אשר נרתם בכל שנה והפך זאת למסורת.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter