באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: בואו לרכב

עמק יזרעאל: בואו לרכב

שביל אופניים חדש נחנך בעמק על ידי קק”ל וכפר הנוער נווה עמיאל בסמוך למושב נהלל. יו”ר קק”ל: “השביל הוקם בכדי לספק למשתמשים בו חוויה מיוחדת המשלבת בתוכה את נוף העמק המרהיב”

ביום שישי האחרון חנכה הקרן הקימת לישראל את שביל האופניים ‘תמרת‘ הסמוך למושב נהלל. ברכיבת הפתיחה השתתפו מנהל מרחב צפון בקק”ל יפתח הרחוף, תלמידי תיכון מפנימיית כפר הנוער מרחבים נווה עמיאל ותושבי האזור. בקק”ל ציינו כי מדובר אירוע מרגש במיוחד המשלב הוקרה לעבודת בני הנוער והזדמנות להינות מרכיבה במסלול באזור שבנופיו שזורים היסטוריה, תרבות ומורשת.

סינגל תמרת
רכיבת הבכורה בסינגל תמרת.צילום: אנצ’ו גוש, ג’יני

את השביל (סינגל) באורך 12 קילומטר הכשירו יחד עם הצוות המקצועי של קק”ל עשרות תלמידי תיכון מפנימיית כפר הנוער מרחבים נווה עמיאל (נוער בסיכון). כשקק”ל אף תעניק לחמישה מאותם נערים אשר לקחו חלק בהכשרת השביל מלגות לקורס מדריכי רכיבת אופניים, קורס בו ילמדו את תחום הכשרת שבילי אופניים וליווי  והנחיית טיולי רכיבה.

לדברי יו”ר קק”ל, אפי שטנצלר: “בשנים האחרונות קק”ל לוקחת חלק בעיצוב תרבות הנופש הפעיל ותרבות הפנאי בישראל, לרבות קידום תרבות רכיבת האופניים. על ידי פיתוח אינטנסיבי ושילוט של דרכי אופניים ביערות ובשטחים הפתוחים, קק”ל נותנת מענה לדרישה ההולכת וגוברת מצד עשרות אלפי ישראלים לשבילי רכיבה מקצועיים ובטוחים”. על שביל תמרת הוסיף שטנצלר ואמר: ” שביל זה שהוקם בכדי לספק למשתמשים בו חוויה מיוחדת המשלבת בתוכה את נוף העמק המרהיב, שפע של טבע מסביב וביטחון מלא לכל רוכב ומטייל, הוא חלק שרשת שבילי אופניים הקיימים בעמק, באורך עשרות קילומטרים, המתאימים לרכיבת אופניים מקצועית בשטח וגם לחובבים”.

 קרן קימת לישראל מקדמת את נושא פריצת שבילי האופניים והרכיבה ביערות כחלק ממדיניות פתיחת היערות לפעילות של פנאי ונופש לציבור וכחלק מהתרומה של קק”ל לפיתוח תיירות אקולוגית. מזה 10 שנים מכשירה קק”ל מאות קילומטרים של שבילי אופניים ביערות ובשטחים הפתוחים העומדים לרשות הציבור ללא כל תשלום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter