באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל : בואו לכתוב

עמק יזרעאל : בואו לכתוב

המועצה האזורית עמק יזרעאל העניקה מלגות לכותבים בני העמק אשר פרסמו את יצירותיהם השנה. אייל בצר: “דווקא בעידן המסכים, חשוב לנו לעודד את הקריאה המעשירה את עולמנו הספרותי והתרבותי”

בטקס חגיגי שנערך בספרייה האזורית עמק יזרעאל הוענקו מלגות עידוד ליוצרים וכותבים מעמק יזרעאל. הטקס נערך במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, מנהלת הספרייה, נורית גבעוני והסופר חיים באר, שהרצה על ספרו האחרון במהלך הערב.

עמק יזרעאל
טקס הענקת המלגות. צילום: מרינה לוי.

נורית גבעוני, מנהלת הספרייה, ברכה ואמרה: השנה פתחנו את ביתנו בספריה ליוצרים וכותבים בני העמק והיבול שלנו היה רב: כ- 25 כותבים שלחו לנו מיצירותיהם ואת כולם אנו מציגים במקום של כבוד בכניסה לספרייה. חלק מהספרים כבר מושאלים על ידי מנויי הספרייה”. ראש המועצה, אייל בצר, ברך את הכותבים הזוכים ואמר: “דווקא בעידן המסכים, חשוב לנו לעודד את הקריאה המעשירה את עולמנו הספרותי והתרבותי, לשמחתנו, הספרייה שלנו שוקקת פעילות ועשייה”.

בהמשך, הוזמנו לבמה היוצרים שזכו במלגות: הודיה אלק-בונן על ספר שכתבה לבני הנעורים: “שבועיים בכפר “, נרי אלומה משמשית, על ספרה לבני הנעורים “מה הייתי עושה בלי ברונו”, אורי פורת מקיבוץ מזרע, על ספר השירים שכתב: “פרי עט הדעת”, ודני קדם מתמרת, שכתב מחזה, כל כותב סיפר בקצרה על יצירתו.

היוצרים נבחרו על ידי ועדת קוראים בהובלתה של נורית גבעוני, מנהלת הספרייה. חברי הוועדה בחנו את הספרים שהוגשו לפי מספר קריטריונים. הסופר חיים באר, שהרצה בהמשך הערב על ספרו, העניק יחד עם ראש המועצה ומנהלת הספרייה את המלגות ומאוחר יותר, תאר בהרצאתו את האתגר העומד בפני סופר הרוקם עלילה לספר וכיצד  משרתות חוויות היום יום וסיפורים שונים לעשייה הספרותית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter