באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: אפליקציה לחרום

עמק יזרעאל: אפליקציה לחרום

מחלקת הבטחון של המועצה האזורית עמק יזרעאל השתדרגה באפליקציית מוסקיטר המאפשר לתושבים לדווח לה על אירועים בזמן אמת כמו גם לכל התושבים באזור. מחלקת הבטחון: “קוראים לכל התושבים להתקין את האפליקציה החינמית” לאחרונה נקלטה במועצה בהצלחה מערכת חדשה לסיוע ברגעי מצוקה הנקראת מוסקיטר הנקראת מערכת הפועלת בשילוב מוקד המועצה. מדובר באפליקציה המותקנת על הטלפון החכם, המאפשרת לכל אדם להזעיק עזרה במקרה חירום והקריאה תופיע אצל תושבים שמותקנת אצלם האפליקציה ונמצאים בקרבתו. עם אזעקת המצוקה, תיפתח מפה בה יסומן המיקום המדויק של האדם שהזעיק מצוקה, פרטיו ונתונים נוספים אותם הזין למערכת. פרטים אלה יאפשרו לתושבים הנמצאים בסמוך, להגיע במהירות למקום האירוע ולהגיש סיוע ראשוני.

מוסקיטר
המועצה האזורית עמק יזרעאל, התושבים מרגישים יותר בטוחים. צילום: דוברות עמק יזרעאל.

האפליקציה מתאימה לקהילות ומחזקת את היכולת של כל אחד מהתושבים לעזור לזולת ולהעזר בעצמו במידת הצורך. בנוסף, המערכת תסייע לצוותי החירום ביישובים ובאזעקת קבוצות רפואה הקיימות במספר ישובים. עם אזעקת העזרה, התראה לגבי האירוע ופרטיו מתקבלת במוקד המועצה האזורית, והמוקד יוצר קשר עם מזעיק העזרה. האפליקציה פשוטה להפעלה והינה ללא תשלום – ניתן להורידה באמצעות כל טלפון חכם (אייפון וטלפונים עם מערכת הפעלה אנדרואיד). מחלקת הבטחון של המועצה שולחת באמצעות האפליקציה הודעות בטחון אזוריות במקרה הצורך.
ניתן להיעזר באפליקציה במקרי חירום רפואיים, אירועים פליליים, חילוץ, כיבוי אש ועוד. המערכת מיועדת לכולם: נוער, צעירים ומבוגרים. באמצעותה, המועצה האזורית בהובלת מחלקת הבטחון, תוכל להעניק תחושת בטחון ולסייע בעת מצוקה לכל תושבי המועצה בכל מקום בו הם נמצאים. במועצה האזורית עמק יזרעאל מעודדים את התושבים להוריד ולהתקין את האפליקציה ולהשתמש בה לפי צורך. במחלקת הבטחון במועצה האזורית אמרו השבוע: “אפליקצית מוסקיטר מחוברת ישירות למוקד המועצה ומאפשרת לנו להענות לקריאות חירום בזמן אמת תוך מתן כלי עזר רבים לכוחות הצלה וסיוע, כמו מיקום מזעיק העזרה ופרטים נוספים היכולים לסייע בעת חירום. אנו קוראים לכל תושבי המועצה להתקין את האפליקציה, החיונית לכל תושב באשר הוא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter