באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: אלופי המיחזור

עמק יזרעאל: אלופי המיחזור

אות המחזורית המצטיינת לשנת 2013 יוענק למועצה האזורית עמק יזרעאל לאחר שתושבי המועצה מחזרו כ-245 אלף בקבוקים. בצר: ” בחודשים הקרובים יוצבו ביישובי במועצה פחים כתומים לטובת יישום חוק האריזות”.

מנכ”ל תאגיד המיחזור אל”ה, חיים זרביב, שיגר מכתב לראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, בו בישר לראש המועצה כי מנתוני המיחזור של התאגיד לשנת 3013 עולה כי תושבי המועצה מיחזרו כמות שיא של בקבוקים בשנת 2013:  103 טון, כ-245 אלף בקבוקים. הכוונה היא לבקבוקי שתייה משפחתיים בנפח של ליטר וחצי ומעלה, שהוצבו במחזוריות הפרושות ברחבי המועצה.

אות המחזורית המצטיינת
תושבת זורקת בקבוקים למחזורית. צילום: מירי שטיינברג.

אות המיחזורית המצטיינת לשנת 2013 יוענק למועצה בטקס חגיגי שייערך במסגרת כנס המחזור של עמותת אדם, טבע ודין שיתקיים השבוע במכללת תל חי בצפון.
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך על זכיית המועצה ואמר:” כמו בתחומים נוספים, המועצה האזורית עמק יזרעאל חותרת למצוינות. בחודשים הקרובים יוצבו ביישובי במועצה פחים כתומים לטובת יישום חוק האריזות, כך יוכל כל תושב למחזר כ- 50% מהפסולת הביתית שלו” בצר הוסיף וציין: “המודעות לתחום איכות הסביבה ברחבי המועצה גבוהה מאוד ואנו בטוחים שעם שיתוף הפעולה של הציבור והמודעות הסביבתית הגבוהה של תושבי העמק, נוכל להגביר את המחזור ולחסוך עלויות הטמנה יקרות ונזק סביבתי”.
באגף איכות הסביבה במועצה , לא הופתעו מהבשורה. אסי אליה, מנהל אגף איכות הסביבה במועצה אמר השבוע: “באגף איכות הסביבה אנו רואים מדי יום את שיתוף הפעולה של תושבי המועצה המוכיחים שוב כי ניצול משאבים מושכל ושמירה על הסביבה הם נושאים הנמצאים בראש סדר החשיבות שלנו . אנו גאים בהישג ויחד עם זאת מעודדים את מי שעדיין לא הצטרף למאמץ המחזור לעשות כך. בכל יישובי המועצה  קיימים מרכזי  מחזור מהמגוונים בארץ בהם ניתן למחזר את רוב הפסולת הביתית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter