באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

על ילדים, תיבות קינון ותנשמות

על ילדים, תיבות קינון ותנשמות

בעמק יזרעאל מאמינים בהדברה ביולוגית באמצעות תנשמות


כמידי שנה, צוות החינוך הסביבתי במועצה מזמין את ילדי בתי הספר היסודימרחביםבכפר יהושע להשתתף בחוויה חינוכית, מעצבתלצפות בטיבוע (מלשון טבעת) תנשמות וללמוד על הדברה ביולוגית.

התנשמת היא דורס לילה, שניזון בעיקר ממכרסמים. משפחת תנשמות ניזונה בעונת קינון מכ-3,000 מכרסמיםעל כן, התנשמות מייתרות את הצורך בחומרי הדברה וחשוב להכשיר מקומות מותאמים, כדי לאפשר לתנשמות לקנן ולהתרבות.

אגף איכות הסביבה במועצה, בשיתוף החברה להגנת הטבע ומשרד החקלאות, הציבו 120 תיבות קינון לתנשמות ובזים, במהלך שנת 2008.

פעם בשנה, כשהגוזלים מתבגרים וחלקם כבר פרחונים (גוזלים שלומדים לעוף), מתבצע ניטור של תיבות הקינון וכן, טיבוע של הגוזלים.

ביום רביעי החולףקובי מירום ורמי חורבמהחברה להגנת הטבע ותמר אודםרכזת חינוך סביבתי באגף איכות הסביבה במועצה, ביצעו טיבוע ל-28 גוזלים צעירים.

מעבר לתפקידן של הציפורים להילחם במכרסמים, יש לכך גם אפקט חינוכי, שבו תלמידים וילדים נחשפים לבעלי כנף ולציפורים, לומדים עליהם ועל ההשפעה שיש להם על מרקם החיים של כולנו.

מנהל אגף איכות הסביבה במועצה אסף אליה, אמר: “באגף איכות הסביבה מקדמים חקלאות וגינון ברי קיימא ופועלים רבות על מנת לצמצם הדברות ברחבי היישובים ובשטחים החקלאיםהשימוש בבזים ובתנשמות, להתמודדות עם נזקי המכרסמים בשטחים החקלאים, הנו צעד ביולוגי נוסף במאמץ. בעתיד יוצבו תיבות קינון נוספות, ברחבי העמק.”

ראש המועצה אייל בצר, סיכם: “המועצה ממשיכה להשקיע ולפתח מענים בתחום השמירה על הסביבה, כך גם בנושא הדברה ביולוגית. זאת, לצד חינוך ילדינו מגיל צעיר, על חשיבותם והשפעתם של בעלי החיים הסובבים אותנו במעגל החיים.”

צילום: דוברות מועצת עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter