באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עיתונאים מסין הגיעו לסקר את פארקי התעשייה שביקנעם

עיתונאים מסין הגיעו לסקר את פארקי התעשייה שביקנעם

הקו סין יקנעם הופך לחם יותר ויותר, ובהמשך למשלחות הרבות שמגיעות לעיר, הגיעו  לעיר שני עיתונאים מבייג’ינג’ של כתב העת המוביל “אוריינטל אאוטלוק” במטרה לכתוב ולסקר את התפתחות העיר ופארקי התעשייה בה, ולשמוע על יזמות וחדשנות בישראל, והתמיכה הממשלתית בהן.

העיתונאים צ’אנג אינג ושאו סו נפגשו עם ראש העיר, סימון אלפסי ושמעו ממנו  סקירה על יקנעם ועל התפתחותו של היישוב. ראש העיר אמר בראשית דבריו שהמפגש הזה הוא סגירת מעגל שכן לפני 20 שנה הוא אירח ביקנעם משלחת מסין שבאה ללמוד מאיתנו על הקמת תעשיית הייטק באזורם, ועתה מגיעים העיתונאים לסקר את יקנעם ופארקי התעשייה שלה, והדבר הסימבולי הזה מסמל 20 שנות קשר פורה ושיתופי פעולה בינינו לסינים. ראש העיר סיפר על התפתחות פארקי התעשייה שביישוב ואמר בהקשר לכך שבכל פארק היי טק על מנת שהפארק יוכל להתפתח ולשגשג, חייבות להיות בו חממות טכנולוגיות. רה”ע סיפר לאורחים על מערכת החינוך היישובית ועל ההשקעה הרבה כבר מהגיל הרך. בהקשר לקליטת עלייה ליישוב סיפר רה”ע שהוא הגיע פיזית למרכזי קליטה ושכנע עולים מבריה”מ לשעבר להגיע ליקנעם, והוסיף שהוא יחס חשיבות רבה לידע הרב שהביאו העולים הללו ממדינתם. ידע שיוכל לסייע בקידום תעשיית ההייטק ביישוב ויאפשר להם לעבוד ולהתפרנס בחברות השונות. רה”ע סיפר גם על הקמת היחידה לפיתוח כלכלי, ועל החשיבה בהקמת פארק “מבוא כרמל” המשותף. רה”ע אמר לאורחים שלאורך כל הדרך הקפיד על חשיבה לטווח הארוך. העיתונאים שהתלהבו ממה שראו ושמעו התעניינו בהיותה של יקנעם כל כך מוצלחת, בקידום החינוך למדעים ביישוב, ובמספרם הרב של החברות הרפואיות בפארק התעשייה.

לאחר הדברים ביקרו כולם בחברת ReWalk ושמעו מהמנכ”ל עמי קרפט על פעילות החברה שמייצרת ומשווקת מערכות לפעילות מוטורית בקרב פגועי עמוד שדרה וגב. האורחים צפו בפגוע גפיים שהולך ועולה מדרגות בזכות המכשיר שפיתחה החברה. משם המשיך הביקור לחברת “מלאנוקס” והאורחים קיבלו סקירה על פעילות החברה מהמנכ”ל אייל ולדמן, ולאחריה סיירו במעבדות.

כתב העת “אוריינטל אאוטלוק” הוא כתב עת לאנשי עסקים בסין. שני העיתונאים הגיעו ליקנעם בליווי נציגים של משרד החוץ הישראלי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “ביקור העיתונאים מבייג’ינג ממשיך ביקורים של משלחות רבות שמגיעות אלינו מסין. יקנעם ופארקי התעשייה אצלנו מהווים מוקד משיכה לאנשי עסקים רבים בעולם כולו. סין היא מעצמה עולמית והעובדה שמשם באים ללמוד מאיתנו היא גאווה גדולה. אני מאמין שהביקור הזה יחשוף עוד את יקנעם וחברות התעשייה בסין, ויוביל לשיתופי פעולה מהם ייהנו כולם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter