באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עיריית מגדל מעניקה מלגות לסטודנטים תושבי העיר

עיריית מגדל מעניקה מלגות לסטודנטים תושבי העיר

אלי ברדה: “כספי הזכייה בפרס הניהול הכספי התקין לשנת 2011 יוקצו לטובת מלגות לסטודנטים”.

 בשנתיים האחרונות מעניקה עיריית מגדל העמק, באמצעות בנק הפועלים, הלוואה בסך 10,000 ₪ לשנה לכל סטודנט במהלך לימודיו באקדמיה. העיקרון הינו שבמהלך הלימודים העירייה משלמת לבנק את הריבית על ההלוואה והסטודנט מתחיל להחזיר את ההלוואה רק בסיום לימודיו. אך התברר כי מספר הסטודנטים המממשים הלוואה זו הינו נמוך ולכן הורה, ראש העיר, אלי ברדה להקים וועדה בהשתתפות סגן ראש העיר נחום אסולין, מנכ”ל העירייה שלום זוזוט, יו”ר ועדת כספים אירנה קבקוב, חבר מועצת העיר יקי בן חיים, גזבר העירייה מנחם עוז ומנהלת מרכז לפיתוח הון אנושי צעירים ליאורה אדרי לבדוק את הנושא ולהמליץ האם להמשיך במתן מלגות בהלוואות או לחזור לחלוקת מלגות.

ימשיכו לתת הלוואות
אלי ברדה ” כספי פרס המנהל התקין יוקצו למלגות”. צילום: לוי אגרונוב

נחום אסולין ואירנה קרקוב הציעו לחזור לחלוקת המלגות, יקי בן חיים הציע שבמידה ואין מספיק כסף יש לממן אגרת רישום לסטודנטים בשנה הראשונה, מנחם עוז וליאורה אדרי המליצו לא לוותר על שיטת ההלוואות שנותנת מענה לחלק מהסטודנטים ולהוסיף חלוקת מלגות למי שלא מימש הלוואה.

גזבר העירייה מנחם עוז ” העירייה הקצתה במהלך שנת 2012 מלגות למשלחת בני נוער למחנה “טמארק” בדטרוייט, מלגות למשלחת תלמידי י”ב לפולין ומלגות לסטודנטים בפרוייקט “בוחרים מחר”. הקיצוצים, המצב הכלכלי והגזרות הכלכליות ב- 2013 יקשו על חלוקת מלגות”.

ראש העיר אלי ברדה ” במפגשים עם חיילים “בסדנא לקראת שחרור” אני מכוון אותם לאקדמיה . אני רואה בהענקת מלגות לסטודנטים ביטוי לחשיבות האקדמיזציה ועידוד התושבים לרכוש השכלה גבוהה”.

ברדה פסל את הרעיון להסתפק במימון אגרת רישום לסטודנטים בשנה הראשונה והורה להמשיך לאפשר מתן הלוואה בסך 10,000 ₪ בכל שנה לסטודנט שירצה לממש אפשרות זו ובנוסף הנחה את מנהלת המרכז לפיתוח הון אנושי- צעירים להיערך לחלוקת מלגות לסטודנטים בחודש פברואר 2013. “הרשות זכתה השנה, זו הפעם השנייה ברציפות, ב”פרס הניהול הכספי התקין לשנת 2011″ ואני מקצה את כספי הזכייה שינועו בין 250 ל- 350 אלף ₪ לטובת חלוקת מלגות לסטודנטים בהתאם לקריטריונים שיקבעו על ידי ועדת המלגות” הדגיש ברדה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter