באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עיריית יקנעם סיימה את השנה באיזון תקציבי

עיריית יקנעם סיימה את השנה באיזון תקציבי

עיריית יקנעם סיימה את שנת 2011 באיזון תקציבי ועמדה גם השנה בכל הפרמטרים והקריטריונים לניהול תקין שדורש משרד הפנים. בשנה זו עמד תקציב העירייה על  105 מליון ₪ וגירעון העירייה הסתכם בכ- 890 אלף ₪ בלבד שהם פחות מ- 0.9% והוא נובע בחלקו מגידול ההוצאות בחינוך וברווחה.

מנתוני התקציב עולה שהעירייה השקיעה בחינוך כ- 39 מליון ₪ שהם קרוב ל- 40% מתקציבה. הביצוע בחינוך גדל ב- 1.2 מליון ₪ מעבר לתקציב הראשוני שנקבע וזאת על מנת להכניס במהלך השנה עוד פרויקטים ותכניות לבתי הספר ביישוב, וכן לעמוד בהוצאות משתנות של המערכת. יצוין כי משרד החינוך העביר 26 מליון ₪ מתוך סך התקציב והעירייה הוסיפה 13 מליון ₪ שהם למעשה 50% נוספים, בעוד שהיא מחויבת ב- 25% נוספים בלבד.

העירייה השקיעה בקידום תכניות ופרויקטים ברווחה כ- 12.5 מליון ₪ שהם 12% מהתקציב כאשר משרד הרווחה העביר שמונה מליון ₪ בלבד, הווה אומר, שגם כאן העירייה הוסיפה מתקציבה 50% על הסכום של משרד הרווחה בעוד היא מחויבת ל- 25%.

סך סבסוד העירייה  לחינוך ולרווחה הסתכם בכ- 17 מליון ₪ ואילו גביית הארנונה למגורים הסתכמה בכ- 14 מליון ₪, מה שאומר שכל כספי הארנונה ומעבר לכך מושקעים בחינוך. בנוסף לכספים הללו גייס ראש העיר סימון אלפסי תקציב מיוחד של מליון וחצי ₪ מרזרבת שר הפנים וגם הכסף הזה כולו הושקע לטובת החינוך והרווחה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני מברך על כך שגם השנה עמדנו ביעדי התקציב תוך שאנו מגדילים את השקעותינו בחינוך וברווחה. לצד השקעות רבות לרווחת כל תושבי העיר אנו דואגים כל הזמן להתייעל ולהעניק שירותים טובים יותר בכל התחומים.לשנת 2012 הגדלנו עוד יותר את התקציב כדי לתת ביטוי לכל הצרכים העירוניים ובד בבד לשמור על חוסנה הכלכלי של הרשות. אני מקווה שבזכות התקציב המאוזן נקבל שוב את הפרס לניהול תקין שבו אנו זוכים כל שנה ומשקיעים את פירותיו בתכניות בכל רחבי העיר. גזבר העירייה יוסי מזרחי עושה עבודה מצוינת ומקצועית ומגיעות לו כל התשבחות.”

גזבר העירייה, מר יוסי מזרחי:

“הנתונים שהשגנו השנה הם מצוינים. אנו עומדים שנה אחר שנה בייעדי התקציב תוך שאנו מגדילים את ההשקעות השונות ברחבי היישוב. נמשיך לפעול ולמקסם את השירותים ולתת שירות מצוין לתושבים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter