באנר עליון
באנר עליון

עיריית יקנעם משקיעה בשכונות הוותיקות

עיריית יקנעם משקיעה בשכונות הוותיקות

עיריית יקנעם השקיעה למעלה מ- 12 מיליון ₪ בשכונות הוותיקות בשנים 2015- 2016. העבודות כללו סלילת כבישים, החלפת תאורה, הצבת ספסלים, הקמת פארק והוספת חניות. אלפסי: “השכונות הוותיקות חשובות לי מאוד מפני שמהן יקנעם החלה”.

עיריית יקנעם ממשיכה להשקיע משאבים רבים בשכונות הוותיקות, ובשנים 2015- 2016 השקיעה הרשות בשכונות הללו סכום שיא של כ- 12 מליון ₪, באמצעות הכספים האלו היא בנתה, סללה, וחידשה את השכונות לרווחת התושבים.

במהלך השנים הללו הסדירה הרשות ביחד עם תאגיד המים את תשתיות מערכת הביוב בשכונה הוותיקה בעלות של כ- 4 מליון ₪. בנוסף לכך, הרשות והתאגיד ביצעו עבודות לקו ביוב ברחוב הפעמונית, ועבודות פיתוח, כולל אספלט חדש על הכביש בעלות של כ- 1.3 מליון ₪. כמו כן נסללו מחדש הרחובות היסמין ומרגנית, הוסדרו וסומנו בהם חניות, תוך שימת דגש על ניצול כל פינה אפשרית להוספת חניות. בשכונה נבנה פארק גדול ברחוב איילה בעלות של כ- 1.5 מליון ₪. הפארק בעל שני המתחמים נחשב לאחד הפארקים היפים ביותר ביישוב. בקרבת הפארק דאגה הרשות למדרגות ולמקומות ישיבה, והרחוב מתחבר לרחוב היסמין, מה שמקל על משפחות נוספות מהרחובות הסמוכים להגיע וליהנות. העירייה שמה דגש גם על התאורה בשכונה, ורוב רובה של התאורה הוחלף. מזה 5 שנים כאשר העירייה משפצת כל רחוב, היא מחליפה בו את התאורה לתאורת לדים. תאורה כזאת יש כבר בפארק ברחוב הכלניות, בכביש במרכז המסחרי, בכביש ברחובות היסמין ומרגנית, ועוד. בהקשר לכך מודגש שהעירייה אישרה במועצת העיר תב”רים להחלפת תאורת לדים בכל רחבי העיר, והמכרז הראשון צפוי להתפרסם בימים אלו. הרשות תמשיך לפעול להחליף את התאורה בהתאם לתקציבים שיגויסו. העירייה גם בונה מתקני אשפה מותאמים לפיתוח, וניתן לראות זאת בכל הרחובות ובין היתר ברחובות התאנה וצאלים.  ברחובות השכונה דאגה העירייה להוסיף ספסלים רבים.

במהלך השנה האחרונה פעלה העירייה גם לשיפוצו, שדרוגו וחידושו של  המרכז המסחרי בעלות של כ- 1.5 מליון ₪. במסגרת העבודות הללו דאגה הרשות גם להסדרת חניות נוספות במקום. בנוסף לכך אישרה העירייה תקציב של כמליון ₪ לחניות והסדרת נסיעת רכבים ברחוב הסיגליות.

בשכונת הוואדי דאגה העירייה, יחד עם משרד הבינוי והשיכון ועם חברת ‘עמידר’ לשדרוג ושיפוץ מקיף של שלושה בניינים, וזאת במסגרת פרויקט שיקום שכונות. בשכונה נבנה מגרש משולב של כדורגל וכדורסל, כולל מתחם נפרד עם מתקני כושר, וזאת בעלות של כמיליון ₪. בנוסף לאלו שופצה ומשופצת הבריכה היישובית שבשכונה בעלות של כשני מליון ₪.

כל ההשקעות הללו אשר מסתכמות בלמעלה משנים עשר מיליון ₪ אשר הגיעו מכספים שגייס ראש העיר כתוצאה מבניית השכונות החדשות, הם פועל יוצא של רצון העירייה לתת איכות חיים גבוהה בכל היישוב. כתוצאה מההשקעות מחירי הנדל”ן בשכונה קפצו.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אנחנו ממשיכים שנה אחר שנה להשקיע בשכונות הוותיקות ולשדרג אותן. העבודות שאנו עושים הן רבות ומגוונות, והכל במטרה לענות על צרכי השכונה ולהעניק לתושביה איכות חיים גבוהה. בשנה זו בנינו בשכונות מספר לא מבוטל של פארקים וגני משחק שתענוג להיות בהם. לי השכונות הוותיקות חשובות מאוד מפני שמהן יקנעם החלה, התפתחה וגדלה, ואנו נמשיך להשקיע איפה שצריך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter