באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מפרץ חיפה: עוד דליפה

מפרץ חיפה: עוד דליפה

בבדיקת פתע של צוות המשרד להגנת הסביבה התגלה חומר חשוד על רצפת מפעל דור כימיקלים ובדיקות המעבדה הוכיחו כי על אף שהמפעל ניסה להסתיר, מדובר בחומרים מסוכנים. נגד המפעל ינקטו אמצעי אכיפה.  

 תושבי קרית טבעון ומערב עמק יזרעאל חיים בצל הידיעה כי קיימת בעיית זיהום אוויר הנובעת ממפעלי מפרץ חיפה ורבים מהם אינם מאמינים למפעלים הטוענים כי הכל תקין. מסתבר כי ספקנות זו, שבראשה עומדת הקואליציה לבריאות הציבור, היא מוצדקת שכן ביקורת פתע של אנשי המשרד להגנת הסביבה במפעל דור כימיקלים במפרץ חיפה חשפה דליפה של חומר החשוד כחומר מסוכן. בדיקות מעבדה הוכיחו השבוע כי מדובר בשילוב של חומרים מסוכנים שונים רעילים לאדם ולסביבה.

המשרד להגנת הסביבה
מפרץ חיפה, הזיהום ממשיך. צילום: Golf Bravo

צוות המשרד הגיע למפעל לפני כחודש וחצי כדי לבצע בדיקת פתע בארובה ובזמן הבדיקה הורגש במקום ריח חריף שמקורו בחומר שנמצא על רצפת המפעל. אנשי המשרד בדקו את השטח עם אמצעי הגנה ומסכות אב”כ וגילו כי מקור הדליפה הוא מצינור לא תקין. המפקחים דגמו את החומר שדלף, אך עוכבו על ידי עובדים במפעל שניסו לנקות את הממצאים בעזרת חומרי ניקוי.

המפעל שוכן בלב אזור תעשייתי במפרץ חיפה ותוצריו משמשים את תעשיית הכימיה, בנזין, פרמצבטיקה, חקלאות, פלסטיק ועוד. בימי אלה פועל המשרד לנקיטה באמצעי אכיפה מול המפעל.

המשרד להגנת הסביבה : “מדובר חברה בבעלות גיל דנקנר ויינקטו כל פעולות האכיפה האפשריות על פי החוק”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter