באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אור ירוק: סכנות בחופש הגדול

אור ירוק: סכנות בחופש הגדול

דו”ח של עמותת ‘אור ירוק’ מצביע על יציבות במספר הילדים שנפגעים בעמק כתוצאה מתאונות דרכים. מנכ”ל עמותת אור ירוק: “חוסר התקציב של הרשות הלאומית להסברה לפני החופש הגדול משמעותו הפקרת חייהם של הילדים ובני הנוער”

השבוע יצאו כמיליון וחצי תלמידי בית הספר לחופש הגדול ונתוני עמותת ‘אור ירוק’ מראים כי בחודשי החופש הללו, ישנה סכנה גדולה לילדים ולבני הנוער להיפגע בתאונת דרכים, מאחר ואין להם את מסגרת בית הספר המגנה עליהם.

אור ירוק
נערים על אופניים חשמליות. צילום: רועי פלצמן.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בחופש הגדול של שנת 2013 נפגעו ביקנעם שלושה ילדים באורח קל כתוצאה מתאונות דרכים, מספר זהה למספר הנפגעים בחופש של 2012 ואחד פחות ממספר הנפגעים בחופש של 2011 כך שבסך הכל מספר הנפגעים נותר יציב. מגדל העמק, לעומת זאת, מראה מגמת ירידה עם שני פצועים קל בלבד וזאת לאחר שב 2012 היו שלושה פצועים קל וב 2011 היה מספר הפצועים קל 5, כשהתווסף אליהם גם פצוע אחד באורח בינוני.

גם בקרית טבעון היו בחופש האחרון שלושה פצועים קל וזאת לאחר שלוש שנים בהם הצליח היישוב לשמור על גליון נקי. מי שהצליחו לעבור את קיץ 2013 ללא נפגעים הם ילדי רמת ישי וזאת לאחר שבשנת 2012 היה נפגע קל אחד ושנה קודם לכן שני נפגעים כך שגם ברמת ישי נרשמת מגמת ירידה.

כדי לצמצם את ההיפגעות הגבוהה של ילדים בחופשת הקיץ חברו יחדיו עמותת אור ירוק ואגף של”ח במשרד החינוך. במסגרת שיתוף הפעולה, 4,000 מדריכי של”ח צעירים, קיימו הדרכות בטיחות חווייתיות, לכ-200 אלף ילדי כיתות ג’ ו-ד’ בכל רחבי הארץ.  הפעילות התקיימה בכ-200 בתי ספר, מיום ראשון, ה-22 ביוני 2014, ועד ה- 24 ביוני והיא התמקדה בשלושה נושאים עיקריים: הליכה בטוחה וחציית כביש באופן בטוח, רכיבה בטוחה על אופניים עם קסדה וחגירות חגורות בטיחות בעת נסיעה בכלי הרכב.

שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק: “חוסר התקציב של הרשות הלאומית להסברה לפני החופש הגדול משמעותו הפקרת חייהם של הילדים ובני הנוער. הגוף היחיד במדינה שפועל ללא תקציב הוא הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. משרד האוצר חייב לאשר את התקציב לרשות הלאומית כדי שזו תדאג לקיים הסברה והדרכה לחופש בטוח לילדים, תפעל לשיפור התקני הבטיחות והתשתית בסביבת גני משחקים ובתי ספר ותדאג כי הרשויות המקומיות יפעלו למען בטיחות הילדים במהלך החופש”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter