באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סימון אלפסי ניפגש עם שר הפנים אלי ישי

סימון אלפסי ניפגש עם שר הפנים אלי ישי

ראש העיר יקנעם, סימון אלפסי, ניפגש לאחרונה  עם שר הפנים אלי ישי, שטח בפניו את טענותיו בנוגע ליקנעם וזכה לשבחים מהשר.  

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי מלווה במזכיר וגזבר העירייה יוסי מזרחי הגיע לפגישה בירושלים עם שר הפנים, ח”כ אלי ישי וצוות משרדו הבכיר, בה עסקו בשלושה נושאים חשובים שאלפסי מבקש לקדם. בראשית הפגישה קבל ראש העיר בפני השר על קיצוץ מענק האיזון ליקנעם בסך 2.2 מליון ₪ וזאת בעקבות אי העלאת מחירי הארנונה לתושבים. אלפסי אמר לשר שבלתי מתקבל על הדעת שבתקופה כלכלית קשה כשהיישוב שמתנהל על פי כל אמות המידות של  ניהול תקין  ואשר דואג לתושביו, ייקנס על ידי משרד הפנים בגין אי עליית מחירי הארנונה. אלפסי הדגיש בפני השר שבהחלטה זו המשרד קונס הן את העירייה והן את התושבים. השר מצידו אמר שהוא מבין את הבעייתיות שבעניין והנחה את צוות משרדו לסייע ליקנעם ולמצוא פתרון לנושא.

סימון אלפסי, “כולי תקווה שבאמת העיוותים הקיימים יתוקנו”.

לאחר מכן העלה ראש העיר את כל נושא השתתפות העירייה במצ’ינגים השונים על מענקי הפיתוח אותם היא מקבלת. אלפסי אמר לשר שביקנעם נבנים כיום פרויקטים בעלות של כ- 70 מליון ₪ (לא כולל הקאונטרי קלאב) וכי העובדה שהעירייה מחויבת להשתתף בכל פרויקט במצ’ינג שנע בסדר גודל של בין 10%-30% איננה מקובלת עליו כראש עיר, מאחר ועל הממשלה לסבסד בנייה של מבני חינוך, ספורט, תשתיות וכיוצ”ב, וכי במצב הנוכחי יוצא שנתח מרכזי מעול הבנייה נופל על העירייה. השר  אמר לראש העיר שהוא ישתדל מאוד לסייע לו בנושא הזה וזאת על אף שהתקציב שעומד לרשות משרדו הוא זעום. נושא נוסף שהועלה בישיבה הינו בקשתו של ראש העיר להקים ועדה שתדון בהרחבת שטח השיפוט של שכונת “שער הגיא”, וכן בהרחבת שטח בית העלמין.

במהלך הפגישה שהוגדרה כמוצלחת מאוד פירגן השר לראש העיר ושיבח אותו בפני כל הנוכחים באומרו שסימון הוא אחד מראשי הערים הטובים ביותר והלוואי והיה ניתן לשכפל אותו לערים נוספות. השר אמר שבכל כנס שבו הוא משתתף הוא נותן את יקנעם כדוגמא ומופת לניהול עיר במדינת ישראל, והוסיף שדווקא לראשי ערים וליישובים כאלו צריך לסייע, כיוון שהם מתנהלים במינימום ונותנים מקסימום שירותים. השר אמר עוד שביקנעם יש בנייה רבה לטובת זוגות צעירים ובכלל, ועל כן יש לסייע לה.

“הפגישה עם שר הפנים הייתה מצוינת וכולי תקווה שבאמת העיוותים הקיימים יתוקנו” סיכם אלפסי את הפגישה “חשוב מאוד להחזיר לנו את מענק האיזון ולא להעניש אותנו על כך שאנחנו כל הזמן מתייעלים ושומרים על כספי הציבור. חכם עיניו בראשו, ואני שמח שהיינו חכמים, דאגנו לתושבים והתחשבנו במצב החברתי והכלכלי ולא העלנו את הארנונה כדרישת משרד הפנים. זו לא סיבה לקנוס אותנו, ובכך לפגוע ביישוב ובתושביו. אני מברך את השר על עשייתו ותרומתו למען יקנעם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter