באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סימון אלפסי למנכ”ל נובל אנרג’י: “אני דורש הקמת תחנת ניטור אוויר ביקנעם או בצמוד לעיר”

סימון אלפסי למנכ”ל נובל אנרג’י: “אני דורש הקמת תחנת ניטור אוויר ביקנעם או בצמוד לעיר”

בקשה דומה הועברה למנהלת מחוז הצפון במשרד להגנת הסביבה
ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי נפגש עם מנכ”ל נובל אנרג’י, ביני זומר, ועם מנהל קשרי הקהילה של החברה, אמיר בן דוד בעניין פרויקט האנרגיה ואסדת לוויתן.
ראש העיר שמע מזומר על שני הנישובים שנעשו לאחרונה, ועל תוצאות הבדיקות שהראו שלא היה זיהום אוויר חריג בעקבות הנישובים.
ראש העיר העלה בפני זומר את עניין העברת המשאיות עם הקונדנסט לאתר חגית. ראש העיר אמר באופן נחרץ למנכ”ל שהעברת הגז לאתר חגית היא בניגוד גמור לכל ההסכמות עם משרד האנרגיה, ובמידה והדבר לא ייפסק לאלתר תגיש העירייה בג”צ בעניין.  מנכ”ל נובל אנרג’י שהבין את הדברים והסכים עם רה”ע שאלו הם ההסכמות שסוכמו, אמר לרה”ע שהם יפעלו כחוק, ושאין מה לדאוג מאחר והגז שמועבר לא מביא לזיהום אוויר. ראש העיר לא קיבל את התשובה ואמר שבסיכום נקבע שהקונדנסט יעבור דרך צינור של קצ”א ולא בשום דרך אחרת. בנוסף לכך דרש רה”ע שביקנעם או בסמוך לה תוקם תחנת ניטור שתוכל לתת נתונים עדכניים על כל זיהום אוויר, והמנכ”ל אמר שהם יחשבו בעניין ויראו מה ניתן לעשות. השניים סיכמו שתוך שבוע תינתן תשובה לדרישתו של ראש העיר, ובהתאם אליה תחליט העירייה איך לפעול. בקשה דומה העביר ראש העיר למנהלת המחוז במשרד להגנת הסביבה, דורית זיס בשיחה שהתקיימה ביניהם.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“פגישה מאוד חשובה בה הבהרתי למנכ”ל נובל אנרג’י שיש לעמוד בכל ההסכמות שהושגו עם משרד האנרגיה, ובמידה ולא, לא נהסס להגיע שוב לבג”צ. העברת המשאיות עם הגז ממש לא מקובלת עלי וזאת על אף שמדובר בכמות קטנה יחסית של משאיות ובדבר זמני של כחודש. אם הכל באמת בסדר ועומד בכל התקנים אני דורש הקמת תחנת ניטור אוויר, אפילו זמנית, שתהיה בעיר או בסמוך אליה, ונבדוק את הנתונים. בריאות התושבים היא מעל הכל”.

צילום: עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter