באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סימון אלפסי בוועידת הנדל”ן: רבים באים ליקנעם בגלל ההיי טק, ונשארים בגלל איכות החיים וההשקעות הרבות בחינוך

סימון אלפסי בוועידת הנדל”ן: רבים באים ליקנעם בגלל ההיי טק, ונשארים בגלל איכות החיים וההשקעות הרבות בחינוך

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הוזמן להשתתף בשני פאנלים מרכזיים שהתקיימו במסגרת ועידת הנדל”ן בכנס ים המלח, ולספר על יקנעם שנחשבת לסיפור הצלחה.

הפאנל הראשון התקיים תחת הכותרת “של מי האדמה הזו”, והיה בהשתתפות מנכ”ל משרד החקלאות, עו”ד שלמה בן אליהו, ראשי יישובים, ועוד. הנושא העיקרי שהועלה בפאנל היה הצורך ההכרחי של יקנעם להתרחב, ולקבל שטחים הסמוכים לאליקים מהמועצה האזורית מגידו. בהקשר לכך אמר אלפסי שהמועצות האזוריות משופעות בקרקעות מדינה שניתנו להם למשמורת עם הקמת המדינה, ולצד זאת עליהן להבין שעברו 70 שנה מאז ולהבין את צרכי הערים לגדול. אלפסי הדגיש בדבריו שעל ממשלת ישראל להקים ועדה לתכנון שתחלק את אדמות המדינה מחדש. בתשובתו לטענת המועצות שמדובר בשטחים חקלאיים אמר רה”ע שיש להבחין בין שטח חקלאי לשטח לא חקלאי. אלפסי אמר שמגידו רוצה שביקנעם יבנו לגובה כמה שיותר, בצפיפות וללא פארקים, ושאצלם במושבים יבנו יחידות דיור ברוחב על שטחים עצומים, וזה לא יקרה. בכנס הפתיע מנכ”ל משרד החקלאות שאמר שאין בעיית קרקעות בארץ.

משתתפי הפאנל היו תמימי דעים שאין ספק שהערים צריכות להתרחב, ולקבל שטחים מהמועצות האזוריות.

הפאנל השני התקיים תחת הכותרת “מיוזמה להצלחה – סיפורי הצלחה בפריפריה”. מנחה הפאנל, מנכ”ל חברת ‘הרי זהב’, שלומי ורמשטיין  פתח ואמר שיקנעם היא כיום מעצמת על, והוסיף שרואים שיש בעיר ראש עיר עם חזון. ורמשטיין גילה שהוא מצטער שלא רכש בעבר בית ביקנעם. את הפאנל הוביל ראש העיר, סימון אלפסי שהתבקש לספר על יקנעם ועל פארק היי טק של העיר שזוכה להצלחה בינלאומית. רה”ע ציין בדבריו שלאורך כל הדרך הוא מאמין ביקנעם, רואה את יתרונותיה ומוביל אותם. הנוכחים והמשתתפים בפאנל שמעו מראש העיר גם על מערכת החינוך היישובית, היותה של יקנעם עיר צעירה ועיר ירוקה, והתפעלו מאוד מן העשייה היישובית הענפה.

ראש העיר, סימון אלפסי:

“שמחתי להשתתף בפאנלים ולהציג את יקנעם, ואת פארק התעשייה שלנו. יקנעם היא עיר אטרקטיבית שזוכה להצלחה רבה. אני שמח שמשתתפי הפאנל, גם מהמועצות האזוריות הבינו והסכימו שהערים שגובלות בהן צריכות לגדול וזה יכול לבוא רק על חשבון שטחים של המועצות האזוריות. על ממשלת ישראל להקים ועדה שתחלק מחדש את הקרקעות, ולא לתת לנו לרוץ כל פעם שנים אחרי כמה דונמים. נמשיך להוביל את העיר להצלחת רבות ושתהיה מושא להערצה ומודל לחיקוי ליישובים רבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter