באנר עליון
באנר עליון

סופרנני בדרך אליכם הביתה

סופרנני בדרך אליכם הביתה

15 משפחות צעירות מיקנעם סיימו בימים האחרונים סדנת הורות בגישת ‘אדלר’ במהלכה קיבלו ידע וכלים להורות מגיל לידה ועד 6.

במסגרת הסדנא למדו ההורים הצעירים בין היתר איך להציב גבולות לילדים?, איך לייצר אווירה נעימה וחיובית בבית? מה קורה ואיך להגיב שהילדים מאתגרים אותם? כיצד לשקם את הסמכות ההורית?, פתרון קונפליקטים, ועוד. במהלך הסדנא שנמשכה כחודשיים העלו ההורים בפגישות השבועיות גם דילמות שונות מחיי היומיום בגידול הילדים, וכל הקבוצה דנה בדרכים להתמודדות עם מצבים כאלו ואחרים. בטקס הסיום חולקו תעודות הסיום למשתתפים, ואלו סיפרו על החוויות שעברו ועל תרומת הסדנא להם ולמשפחה כולה. המשתתפים הביעו שביעות רצון גבוהה מהתכנית שעברו.

לאור הצלחת הסדנא הוחלט במרכז הצעירים לפתוח מחזור נוסף לטובת הורים צעירים נוספים, ולשדרג את הסדנא. בהתאם לתכנית חדשנית שנבנתה צפויה להיפתח במהלך חודש אוגוסט סדנא נוספת (ההרשמה במרכז הצעירים בעיצומה) וההורים יזכו לליווי אישי פרטני בביתם. הרעיון הוא שמנחה מטעם מכון ‘אדלר’ תגיע לבית המשפחה, תצפה בהורים, תזהה התנהגויות לא מקדמות, ותבנה יחד עימם תכנית מעשית לשיפור האווירה בבית, להצבת גבולות ולשיקום הסמכות ההורים.

סדנת הורים בגישת  ‘אדלר’ שמה דגש על ערכים חשובים בגידול ילדים וביניהם יחס אישי, תשומת לב, אחריות על צמיחה והתפתחות פיזית, שכלית, רגשית וחברתית של הילדים ועוד. בגישת ‘אדלר’ מלמדים את ההורים לייצר לילדים משמעות בחיק המשפחה כשהכוונה היא לרתימתו של הילד להיות תורם ומועיל לביתו ולמשפחתו. ב’אדלר’ מאמינים שכל הורה צריך הדרכת הורים על מנת להתמודד עם בעיות ספציפיות שהוא חווה עם ילדיו, או במידה וההורה מעוניין ללמוד כיצד להיות הורה טוב יותר. ההדרכה האדלריאנית שמבוססת על התיאוריה של אלפרד אדלר מתמקדת במתן ידע ולצידו הכלים המעשיים ביותר ליישום.

מרכז צעירים הינו מיזם חברתי בו שותפים עירית יקנעם, משרד לפיתוח נגב גליל, ג’וינט, משרד הקליטה ועמותת גרעין אומץ.

 

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם היא עיר צעירה עם משפחות צעירות רבות, וכולנו בדרך זו או אחרת נתקלים ביומיום בדילמות בגידול הילדים. העירייה ומרכז צעירים פועלים על מנת לתת פתרונות בנושאים רבים ובכללם נושא ההורות, ואני שמח שהרבה משפחות מהיישוב משתתפות בסדנאות המיוחדות שאנו מובילים כאן ומפיקות מהן תועלת עצומה להמשך”.

מנהלת מרכז הצעירים, הגב’ אביבית שלומוביץ:

“מרכז צעירים ממשיך לפתח את העשייה עבור משפחות צעירות בעיר.
פתחנו את קבוצת ההורים לאור צורך חזק שזיהינו בשיחות עם תושבים בעיר. בגישה של ‘אדלר’ שמים דגש על ההורים כמנהיגים עבור הילדים שלהם. ההורים מהווים מודל לחיקוי. אני מזמינה הורים צעירים להפגין מנהיגות גם בקהילה. לחשוב כיצד היו רוצים לתרום ולייצר משמעות גם במעגלים נוספים ביקנעם, ואנו נשמח לסייע. כמרכז צעירים שחושב ועושה חדשנות חשבנו להגיע למשפחות שלא יכולות להגיע להדרכה קבוצתית מסיבות שונות ולכן פתחנו תכנית חדשה- ליווי עם מנחה להורות בבית, במקום הטבעי של המשפחה. דווקא בחופש הגדול, בו הגבולות מטשטשים זו הזדמנות מעולה להורים לעבור תהליך מדהים ולראות שינויים מיידים”.

משתתפת בסדנא ואמא לשניים, הגב’ לילך:

“ההכשרה לא נשארה רק בכיתה. כל הכלים נכנסו לי הביתה. עקרון הרמזור לימד אותי לבחור מתי לעצור מתי לוותר ומתי לעמוד על עקרונות עם הילדים. רואים שיפור מיידי. ממליצה לכל ההורים הצעירים לעבור את הסדנאות במרכז צעירים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter