באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סוכות של אירועים ביקנעם

סוכות של אירועים ביקנעם

3 ימים של מופעי שירה ומחול, הצגות והפנינג לכל המשפחה. בין המופעים: קרקס אפריקאי, ירון אילן והרכב עושים שמח, הזמר איתי לוי, ועוד

פסטיבל העמים הראשון של יקנעם ייצא לדרך בחול המועד סוכות, ויתקיים במשך 3 ימים ברציפות, בהם ייהנו תושבי העיר מהצגות, מופעים מרהיבים, מופעי שירה ומחול, ועוד.

הפסטיבל יתקיים בימים ראשון עד שלישי, 8-10/10/17, ובמסגרת יתקיימו שורה של אירועים ומופעים. הפסטיבל ייפתח בהפנינג ענק לכל המשפחה שיתקיים ביום ראשון (8.10) בפארק חופז, ובמסגרתו יתקיים המופע “מורני האלופה” בכיכובה של מורן אייזנשטיין. ההפנינג יכלול גם מתחם מתקנים אתגריים, מכוניות מתנגשות, רכיבה על סוסי פוני, במה פעילה, מופעי מחול ושירה מקומיים, ועוד. במסגרת האירוע יתקיימו במקום גם חגיגות שמחת בית השואבה. היום השני (9.10) יתחיל ב”סוכת האגדות” – מופע מוסיקלי ומשעשע שיתקיים בתיאטרון יקנעם. באותו היום בערב יתקיימו שורה של מופעים באמפי: מופעי מחול ושירה סביב העולם עם להקת צעירי יקנעם ועם הזמר העולה עוז בצלאל. הדובדבן של הערב תהיה הופעתו של ירון אילן והרכב עושים שמח במופע אותנטי ים תיכוני. לאחר מכן יופיע הזמר איתי לוי. היום השלישי של הפסטיבל (10.10) יתחיל בבוקר ויכלול מופע קרקס אפריקאי לכל המשפחה שיתקיים בהיכל התרבות. המופע הינו מופע פולקלור מקפיץ בתיפוף ותלבושות אפריקאי בקטעי אקרובטיקה והומור. באותו היום בערב יתקיימו בפארק חופז חגיגות הסהרנה המסורתיות ע”ש ראובן שלום ז”ל. במסגרת החגיגות הללו יתקיים טקס שמחה לספר תורה, הופעה של להקת מחול ונגני דהולה וזורנה, והופעתם של האומנים הדסה ישורון, אהרון מנחם ואושרית מלכה.

בנוסף לאירועי הפסטיבל יתקיימו במוצאי שמחת תורה (יום חמישי , 12.10) בפארק חופז הקפות שניות בהשתתפות רבני היישוב ואישי ציבור. החלק האמנותי יכלול הופעה של יוני סירי ולהקתו.

פסטיבל סוכות ביקנעם מתקיים זו השנה השנייה ברציפות, כאשר השנה הוא נערך לראשונה במשך שלושה ימים ברציפות. הפסטיבל מתקיים בשיתוף פעולה של עיריית יקנעם, המתנ”ס, ומשרד התרבות והספורט. הכניסה לכל המופעים בפסטיבל היא בחינם. לחלק מהאירועים נדרשת הרשמה מוקדמת בקישור שיפורסם באתר האינטרנט ובעמודי הפייסבוק של עיריית יקנעם, ושל המתנ”ס.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אנחנו שמחים להמשיך את מסורת פסטיבל סוכות, ולהרחיב אותה בפסטיבל עמים שבנינו במיוחד עבור תושבי העיר, ואשר דאגנו שיהיה עשיר בהצגות ובמגוון מופעים מיוחדים ואטרקטיביים לכל המשפחה, במופעי שירה, במתחמי פעילות, ועוד. יקנעם היא עיר של קיבוץ גלויות וככזו עשירה בעדות רבות, ופסטיבל העמים הוא חוויה מקורית לכולן. כעיר תרבות מובילה תושבי העיר יוכלו ליהנות כאן בבית משורה של אירועים והכל בחינם. אני מודה לשרת התרבות והספורט, ח”כ מירי רגב ולמשרדה על קיום הפסטיבל והתמיכה הכספית. אני מזמין את כל תושבי העיר לבוא וליהנות ממגוון האירועים, ומאחל לכולם חג שמח”.

המשנה לרה”ע, ויו”ר הנהלת המתנ”ס, הגב’ לאה פדידה:

“פסטיבל עמים ועדות הוא אירוע תרבותי יוצא דופן אשר מעלה על נס את אושר התרבויות והעדות בהם התברכה יקנעם. כעיר רב – תרבותית, יקנעם מקדמת לאורך השנים מציאות תרבותית משל עצמה, היונקת מהמורשת  של כלל הקהילות בעיר. רוב המופעים יעמדו בסימן העדות ויהוו חוויה אותנטית מרשימה ומגוונת. אני מזמינה את כל תושבי יקנעם והסביבה להגיע לפסטיבל שלנו בחול המועד סוכות וליהנות משפע של פעילויות לכל המשפחה שישאירו אתכם עם טעם של עוד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter