באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סוגרים את השיבר

סוגרים את השיבר

המשרד להגנת הסביבה אוסר על הפעלת הפצחן המימני המהווה את מתקן הזיקוק המרכזי של בז”ן וזאת לאחר שריפה שאירעה במתקן בשבוע שעבר. דוברת המשרד להגנת הסביבה: “לא נתפשר על איכות האוויר ובטיחות תושבי מפרץ חיפה”.

אף שלטענתו לא היה כל סיכון סביבתי בתקלה שארעה במיד”ן (הפצחן המימני), החליט המשרד להגנת הסביבה שבשל כמות התקלות באתר בעת האחרונה, על בז”ן להשביתו ולחדש את הפעילות רק לאחר שיוגש תחקיר מקיף אשר ייבחן על ידי המשרד. דוברת המשרד להגנת הסביבה: “לא נתפשר על איכות האוויר ובטיחות תושבי מפרץ חיפה”

בז"ן
מפרץ חיפה, הפצחן המימני מושבת. צילום: Golf Bravo

 המשרד להגנת הסביבה הודיע לחברת בז”ן כי נאסר עליה להפעיל מחדש את מתקן המיד”ן (“הפצחן המימני), עד להודעה חדשה. המשרד קיבל לידיו תחקיר ראשוני, אך הודיע כי יש צורך לקיים תחקיר מקיף אשר ייבדק על ידי המשרד להגנת הסביבה. רק לאחר בדיקת התחקיר שיכלול צעדים שיינקטו על מנת שניתן יהיה להחזיר את המתקן לפעילות ללא חשש לאירועי חומרים מסוכנים, יבחן המשרד האם לאפשר לבז”ן להפעיל מחדש את המתקן.

ההחלטה התקבלה בעקבות השריפה שארעה במתקן ביום ראשון האחרון. בהתאם לדרישת המשרד להגנת הסביבה, התחקיר המקיף יתייחס לגורם השריפה שהתרחשה במתקן, מה היה הגורם לדליפה שארעה במתקן, כיצד מתכוון המפעל למנוע דליפות ואירועים דומים בעתיד ועוד. יש לציין כי הודעת המשרד להגנת הסביבה מהווה תקדים משמעותי ואור אדום לכלל המפעלים במפרץ ובארץ לפיו לא יהססו במשרד לסגור מתקנים מזהמים, גם אם מדובר במתקנים גדולים וחשובים עבור המשק.

הפצחן המימני הוא מתקן חדש יחסית אשר הושקעו בו מאות מליוני דולרים. השבתתו באה על רקע מספר אירועי זיהום אוויר שאירעו באזור המפרץ בחודשים האחרונים שבאשר לחלקם עדיין לא יודעים מהו מקור הזיהום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter