באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נשות יקנעם ציינו 70 שנה של עוצמה נשית

נשות יקנעם ציינו 70 שנה של עוצמה נשית

במסגרת אירועי שנת ה-70 ביקנעם, התקיים באולם התאטרון של יקנעם ערב שכולו  “נשים בכחול לבן” בארגונן של חנה סולומון מנהלת האירועים של מתנ”ס יקנעם ומיכל דריהם ממועצת הנשים של יקנעם הפועלת במסגרת רשת המרכזים הקהילתיים של יקנעם.

הערב, שנערך במעמד ראש העיר, מר סימון אלפסי, יור הנהלת המתנס ; יור הנהלת המתנס לאה פדידה, מנכלית המתנס הגבאורנה טוכמן; הוקדש כולו לנשים מובילות ופורצות דרך מקום המדינה ועד היום.

באירוע המרשים השתתפו כ-500 נשים מיקנעם והאזור שנהנו מקבלת פנים מפנקת, ובתערוכת יצירות של נשים מקומיות סיגל באלי, אפרת שפורקר, מריאנה סטילמן גולן, אלנה בריטנכין, הילה זיידמן, חדווה אשל, עליזה גינצברג, בתיה סמוביץ, ורוניקה ורמן, לירון אלנקווה פיין

דפנה כהן היוצרות בתחומי אומניות שונים כגון רקמה, ציור, סריגה ותכשיטנות .

במהלך הערב נשאו דברים ראש העיר ולאה פדידה, הוקרן סרטון ובו הוזכרו נשים רבות שהביעו חותמן על החברה הישראלית. בהמשכו היה מופע מרגש משירי זמרות בהופעתן של אורי זיסר, דנה רוזנברג וליטל רונן ובהפקתו של אלון רונן. לסיום הערב אסנת וישינסקי עלתה עם הרצאתה  “החיים זה הכל” בו היא מספרת על חייה בצורה מרגשת והומוריסטית. בהרצאתה סיפרה אסנת על המסלול אותו עברה בדרך להגשמת חלומה לעמוד על במה מקצועית ועל השבר הגדול בחייה  – אובדן בנה ליאור במהלך פעילות מבצעית בציר פילדלפי.

מועצת הנשים פועלת בעיר כחלק ממתנס יקנעם. קשר זה בא לידי ביטוי בשיתופי פעולה עם תושבי העיר, עם גופים שונים הפועלים בעיר וכמובן עם העיריה והעומד בראשה.

היה ערב מיוחד ומרגש ומענג ונהנינו מסיפורה של אישה מופלאה ועוצמתית עם סיפור קשה ומרתק שמעניק המון עוצמה לכול אחת ואחת. תודה למתנס על אירוע והלוואי עוד מופעים מהנים כאלה“, סיכמה אחת מתושבות העיר בתום המופע.

חכ לאה פדידה, יור הנהלת המתנס – “זכינו לשמוע ולראות בערב זה, עצמה נשית מהי. אוסנת וישנסקי היא אישה מדהימה עם סיפור מרגש ומלא עוצמה שבשנת 2018 – שנה בה נראה שנשים הן אלה שמכתיבות את הנושאים הבוערים ואת השינוי שעומד ומחכה בפתח, ומקבלות יותר אומץ וגיבוי ציבורי להגיד את אשר על ליבן. תודה לקהל הנשים שהגיעו ואני מצפה לראות את כולן גם ביום האשה הבאשמחות, שרות ומאושרות“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter