באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נערכים לפתיחת מרכזים יישוביים לחינוך משלים בעמק יזרעאל

נערכים לפתיחת מרכזים יישוביים לחינוך משלים בעמק יזרעאל

מיזם פורץ דרך במועצהעידוד הקמת מרכזים שיספקו תמיכה לתלמידי כיתות ה‘-יב

webהכנת המרכז היישובי חינוכי משלים באלון הגליל (2)

לאור המצב המורכב בארץ והעובדה שבתי הספר פועלים בצורה מוגבלת, יצאה המועצה ביוזמה פורצת דרך, להקמת מרכזים יישוביים לחינוך משלים. זאת, בשל הרצון להעניק תמיכה מרבית הנשענת על כלל משאבי החינוך הפורמלי, החינוך הבלתי פורמלי והקהילות הקיימות ברחבי עמק יזרעאל.

בימים אלה, יישובי המועצה מסיימים היערכותם לבניית המערכים היישוביים לחינוך המשלים. מערכים אלה ישענו על תשתית החינוך הבלתי פורמלי, על המרחבים הציבוריים הקיימים ביישובים, על המשאבים האנושיים הקיימים בקהילות ועל כוחות עזר נוספים, ויתנו מענה יומיומי המשלים ותומך למהלכי הלמידה בבתי הספר.

המועצה מתקצבת רכז לכל ישוב ומסייעת בהתארגנות עם תכניות יישוביות, המציעות מערך של מפגש חברתילימודי הכולל תכנים הדרכתיים, לימודיים וחינוכיים לילדים בשכבות ה‘ – יב

המרכזים היישוביים יפעלו על בסיס גיוס כוחות הקהילה השונים למהלך החינוכי בנוסף לפעילות בסנכרון ובתמיכה לבתי הספר.

במרכזים היישוביים תתנהל פעילות יומיומית של תמיכה בלמידה העצמית, בתגבור ובהעשרה ובפעילות חברתית, על פי הנחיות משרדי הבריאות והחינוך.

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל: “אנו רואים בפעילות החינוכית המשלימה ביישובים הזדמנות עבור הקהילה לקחת חלק במהלך הלמידה וחינוך ילדי היישוב. המועצה תלווה ותתמוך ביישובים ותקיים מערכת של למידה והעברת ידע ומשאבים ביניהם. המועצה, היישובים והתושבים נרתמים למען מטרה אחת ראויההמשך מתן חינוך איכותי לתלמידי העמק, גם בתקופה הנוכחית.”

יפתח גיא, מנהל אגף החינוך במועצה: “מערכת יישובית הבנויה על תשתית מערך החינוך החברתי, ומייצרת חיבורים עם החינוך הפורמלי ועם משאבים נוספים העומדים לרשות הקהילה, יש בה כדי לתת מענה איכותי לפערים שייווצרו.”

באדיבות אלון הגליל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter