באנר עליון
באנר עליון

נסיך מעולם אחר – תאטרון שחור

נסיך מעולם אחר – תאטרון שחור

נסיך מעולם אחר – מופע תאטרון שחור. השחקנים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. המופע יתקיים ביום ב’ 18.5.15 באולם עין השופט

eshcolotהתיאטרון השחור מופיע בחשכה מוחלטת , השחקנים על הבמה לובשים שחורים. לבגדיהם מוצמדים חפצים המוארים באור אולטרא-סגול, היוצר אשליה שהחפצים מרחפים לבד על הבמה.

אי אפשר לראות את השחקנים בחושך. ההבדלים בין שחקנים ‘רגילים’ לשחקנים עם מוגבלות שכלית מתבטלים. רק הכישרון נשאר.

“התיאטרון השחור”:  ז’אנר שהתפתח במזרח אירופה, והפך להיות מפורסם במיוחד בעיר פראג. בישראל הועלו פרויקטים מעטים של תאטרון שחור, דבר שהופך את התאטרון שלנו לתאטרון ייחודי בתחומו.

 

עמותת אשכולות בעמק ובהר מאמינה שכישרונות תיאטרליים חולקו לא רק לאנשים “רגילים”. החושך הופך את בעלי הכישרונות (עם לקות שכלית או בלעדיה) לשווים. כשנכבים האורות כבות גם הדעות הקדומות, והצופים יכולים להסתכל בעין רעננה על הצגה חזקה ואיכותית.

המופע שלנו מבוסס על הספר “הנסיך הקטן”. הנסיך משוטט   בין עולמות שונים ופוגש יצורים שונים. הוא מנסה לחבר את כל העולמות וליצור להם ערוץ תקשורת משותף. בעיני יוצרי התיאטרון ושחקניו, ניסיונו של הנסיך הקטן הוא משל לניסיונותיו של אדם עם מוגבלות שכלית ליצור קשר בין עולמו לעולמות שסובבים אותו.

את התיאטרון השחור מדריכים  אנשי מקצוע מהשורה הראשונה:

מנהלת התיאטרון – שימרית מסיקה
במאי –                  חיים טל
מעצבת ומפיקה –   רונית סנפיר

אבל המקצוענים המרשימים ביותר הם בראש וראשונה השחקנים: הם מפגינים התמדה מעוררת התפעלות לאורך כל תהליך העבודה ונחושים בדעתם להצליח. .

כדי להעלות את המופע, יצרה העמותה שיתוף בין כל מסגרות הדיור שהיא פועלת למענן ועם שחקנים המתגוררים בבתי ההורים. בתיאטרון משתתפים שחקנים מהמוסדות הבאים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית:

מערך דיור עפולה ,מערך דיור מגדל העמק , מערך דיור טבריה, מעון רמת טבריה. שחקנים המגיעים מבתי ההורים מהמועצות והעיריות: מ.א. מגידו, עפולה, טבריה, מ.א. גלבוע, עמק המעיינות ובית שאן.

יום ב’ 18.5.15 באולם עין השופט

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter