באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נלחמים באנטישמיות

נלחמים באנטישמיות

משלחת בכירה מהעיר התאומה בגרמניה, ויל דחתה ביקורה ביקנעם כדי להוביל הפגנה נגד מפלגת הימין הקיצוני

סימון אלפסי: הקשר החזק בין שתי הערים הוכיח שוב את עצמו. טוב שליקנעם ולישראל יש שגרירים כאלו.

משלחת בכירה מהעיר התאומה ויל שבגרמניה בראשות ראש העיר, אורליך שטוקר, ממלא מקומו, סגניו, ועוד עובדים בכירים דחתה את ביקורה ביקנעם שתוכנן להתחיל בסוף השבוע שעבר.

ראש העיר אורליך שטוקר, התקשר למקבילו, ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, ואמר לו שהוא נאלץ לדחות את הביקור ביקנעם למועד מאוחר יותר, וזאת בגלל הפגנה גדולה של מפלגת הימין הקיצוני שנכנסה לשלטון ושמתוכננת בעירו, ומאחר וברצונו לקיים הפגנת נגד, כנגד המפלגה ודרכה, וכנגד האמירות הגזעניות שלה ושל המפגינים, ולהציג את הצד השני ואת הקשר עם יקנעם כמודל. במכתב שהוציא ראש עיריית ויהל הוא כתב לסימון אלפסי שהוא יוביל ברחבת העירייה אצלם “תחת חסותו אירוע נרחב נגד גזענות ואנטישמיות, בעד דמוקרטיה וחופש הביטוי ובעד חיים משותפים בשלום”. להפגנה הזו הזמין ראש עיריית ויל את ראש העיר, סימון אלפסי שיהיה נוכח.

תכנון ביקור המשלחת מהעיר התאומה ויהל החל כבר לפני כחצי שנה, וליקנעם הייתה אמורה להגיע משלחת בכירה במיוחד בראשות ראש עיריית ויל במטרה לבקר ביישוב, ולציין 25 שנים לברית הערים התאומות.

הקשר בין יקנעם לויל נחשב למצוין, חם ואוהד במיוחד. משפחות מיקנעם מתארחות אצל משפחות מויל, וגם משפחות מויל מתארחות בבתי התושבים בעת ביקורן כאן.

מפלגת הימין הקיצוני AFD (אלטרנטיבה לגרמניה) נחשבת למפלגה פופוליסטית, גזענית ושונאת זרים, ותומכת בביטול ובגירוש המהגרים שנכנסו לגרמניה בשנים האחרונות. המפלגה שהוקמה רק לפני 4 שנים זכתה בבחירות לפני כחודש בהישג משמעותי והפכה לשלישית בגודלה בפרלמנט הגרמני.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“ברית הערים התאומות בין יקנעם לויל היא נכס ברמה הלאומית. הקשר בין שני היישובים מוכיח כמה חשוב לקדם ברית ערים תאומות ולהשקיע בקשרים הללו. אני מודה מעומק הלב לראש עיריית ויל על הסולידריות שהפגין, ואני מעריך ומוקיר אותו על יוזמתו הכה חשובה. הודיתי לו על פעילותו ואמרתי לו שכמובן נשמח לארח את המשלחת בתאריך אחר. אני גאה מאוד שיש ליקנעם קשר של ערים תאומות עם ויל, ומצוין שלנו ושלמדינת ישראל יש שגרירים כאלו.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter