באנר עליון
באנר עליון

נחנכה הספרייה המחודשת בבית החינוך “דליות”

נחנכה הספרייה המחודשת בבית החינוך “דליות”

לאחרונה נחנכה בטקס מרגש במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום, מנהלת בית החינוך עפרה הירש, הרב נועם דקל, מורות, הורים ותלמידים, הספרייה הבית ספרית המחודשת ב”דליות”.

 הטקס החל במבואה הבית ספרית שם נהנו המשתתפים מצלילי המוזיקה של תזמורת כלי הקשת של בית החינוך. לאחר מכן נערך טקס גזירת הסרט, והרב נועם דקל קבע את המזוזה. החלק האמנותי כלל גם שירים ששרו תלמידות ותלמידי להקת בית החינוך. מנהלת בית החינוך עפרה הירש, אמרה שהספרייה היא המקום בו נחשפים הילדים לעולמות קסומים ונותנים דרור לדמיון, לנפש ולרגש. המנהלת ציטטה את ביטויו של הסופר והמשורר ויקטור הוגו “לפתוח ספר יפה, להיות מוקסם על ידו, להאמין בו – איזה חג”. המנהלת בירכה את כל האורחים, הצוות והתלמידים, והודתה על המשפחתיות שקיימת אצלה בבית החינוך, על האחדות, השותפות והשייכות. המנהלת הודתה לראש העיר על ההשקעה, התמיכה והרוח הגבית, ולמנהלת אגף החינוך על היוזמה והחזון שנולדו בבית החינוך תחת ניהולה. תודה מיוחדת אמרה המנהלת למתנדבים זהבה ואלי בהט, שרה ביירותי, ואלא צין שהיו שותפים לאורך כל הדרך, החל מרעיון הספרייה ועד להפעלתה. ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר ש”דליות” הוא בית חינוך מצוין, וכאן רואים את ההשקעה העצומה בפדגוגיה לצד הובלת ערכים. רה”ע ציין שבהתאם למדיניות שלו הוא מקפיד שלכל בית ספר תהיה ספריה משלו, והוסיף שיש לעודד את התלמידים לקרוא כמה שיותר.

בתוך כך, לראשונה ביקנעם וב”דליות” הוקם בבית החינוך פורום בטיחות ראשון מסוגו על טהרת התלמידים. לפורום התנדבו כ – 45 תלמידים שהתחייבו לקדם את נושא הבטיחות בבית החינוך ולפעול בתורנויות. התלמידים קיבלו הדרכה והנחייה ואלו ימשכו לכל אורך שנת הלימודים. כחלק מהפעילות הוצבו בבית החינוך לוחות בטיחות שעליהם יתלו חומרים מתאימים לעיונם של כל הבאים. מתנדבי הפורום קיבלו תג זיהוי ודוחות לדיווח על מפגעים ואירועים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני שמח לחנוך עוד ספרייה בית ספרית. חשוב שלכל בית ספר תהיה ספרייה משלו ושהספרייה תהיה עשירה בספרים. ביכולתו של ספר לקחת את הקורא לעולמות קסומים ומופלאים. הספר מעשיר את קוראיו ומפתח את דמיונם. קריאה היא עולם ומלואו. דרכה ניתן לרכוש שפה, לשתף במידע, לחוות, ועוד ועוד. אני מברך את התלמידות והתלמידים על הקמת פורום הבטיחות ומודה מעומק הלב למנהלת בית החינוך עפרה הירש, לכל הצוות החינוכי, להורים, לתלמידים ולמתנדבים על כל תרומתם למען בית החינוך ולמען חינוך ילדי “דליות”.

מנהלת בית החינוך “דליות”, הגב’ עפרה הירש:

“מעשה הקריאה הפלאי מתרחש במרחב המשולש בין הכותב, היצירה והקורא. במרחב זה גם התלמידים שלנו, הקוראים הצעירים שותפים פעילים לתהליך היצירה. אני מאחלת לתלמידים שלנו לצאת לגלות בקריאה את שני היסודות הגלומים בסוד הלשון וסוד השירה, העשירו את השפה ואת הלשון בקריאה כי “לשפה צבעים משלה, קווים משלה. מצרפים מילה למילה, ויוצאת תמונה נפלאה. אני רוצה להודות לכל השותפים שסייעו, יעצו, תרמו והפכו יחד עמנו את החלום למציאות. תודה לרה”ע , לעיריית יוקנעם, למשפחת גוטסמן מארה”ב באמצעות קרן הספריות, על המימון ועל כך שהפכו זאת לאפשרי!. ועדת הבטיחות הוקמה ביוזמת רכזת הביטחון וקצין הבטיחות המקומי, ומרגש לראות קבוצת גדולה של ילדים היוצאת בהפסקות למרחבים ובוחנת האם קיימים מפגעים, מנהלים תיעוד ומדווחים. בזכות ועדה זו מספר העיניים המפקחות על הבטיחות גדלו ומתקיימת תרומה אמיתית לסביבה בריאה, בטיחותית ומוגנת. תודה לאיציק בן רואי, על היוזמה ועל התהליך החינוכי ויצירת מחויבות ודוגמא לאזרחות פעילה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter