באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נחנכה האנדרטה החדשה במרכז ההנצחה

נחנכה האנדרטה החדשה במרכז ההנצחה

בטקס מכובד שנערך בתחילת השבוע נחנכה האנדרטה החדשה בגן הזיכרון בכיכר הבנים. משפחות שכולות ועוד עשרות מתושבי הקריה השתתפו באירוע המרגש.האנדרטה שהוקמה בשנת 1970 ע”י  האמן – האדריכל- פסל יחיאל ערד מקיבוץ סער, סבלה כזכור מנזקי קורוזיה אשר פגעו במראה וסכנו את יציבותה ושלמותה. המועצה המקומית שהחליטה להירתם לשיפוץ האנדרטה, סמל ומורשת לזכרם של בני קרית טבעון שנפלו במערכות ישראל, מצאה כי הדרך היחידה לטפל בנושא היא לפרק את האנדרטה הקיימת ולהקים אנדרטה זהה חדשה.

האנדרטה החדשה הינה כאמור העתק מדויק, יחד עם זאת  משופר, היא עשויה הפעם מפלדת “קורטן”, העמידה בפני קורוזיה,  היסודות שודרגו, הוצבו במקום גופי תאורה חדשים, הגינון שופר וחודש  מעקה שיסייע למתקשים בהליכה להיכנס אל האנדרטה. עלות הפרויקט כ- 750 אלף שקל כאשר 295 אלף שקל הינם תרומה מבתי הזיקוק, בעזרתו האדיבה של תושב טבעון ומי שהיה המנכ”ל בשעתו חנן קלצ’וק, 295 אלף שקל נוספים נתקבלו ממשרד הביטחון בסיוע משמעותי של עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות איתן ברושי והיתרה מקרן הפיתוח. חשוב לציין כי הפרויקט בוצע בשיתוף פעולה עם מרכז ההנצחה.
ראש המועצה דוד אריאלי: ” נעשו מאמצים רבים בגיוס ובאיגום התקציב לביצוע הפרויקט, קיבלנו את התשריטים של האנדרטה המקורית ויצרנו העתק מדויק. אני יכול לומר בלב שלם כי המבנה החדש מכבד את זכר הנופלים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter