באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נחנך בית חינוך אזורי לאמנויות ביקנעם

נחנך בית חינוך אזורי לאמנויות ביקנעם

יקנעם: נחנך בית חינוך אזורי לאמנויות במעמד שרת החינוך ומנהלת מחוז הצפון

כ-21 מיליון ₪ הושקעו בבניית בית החינוך החדש:

11 מיליון ₪ ממשרד החינוך, ו-10 מיליון ₪ מהעירייה.

שרת החינוך: ביקנעם נבנתה מערכת חינוך לתפארת.

מנהלת המחוז: חזון שמתגשם.

ראש העיר: ממשיכים להוביל. חשוב לנו לתת לכל ילד ללמוד מה שהוא הכי רוצה ואוהב

יקנעם מדברת חינוך, ובטקס מרגש במיוחד שהתקיים במעמד שרת החינוך, ח”כ ד”ר יפעת שאשא ביטון, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון, ראש העיר, סימון אלפסי, סגן רה”ע רומן פרס, חברות וחברי מועצת העיר, מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום, , אנשי חינוך, הורים ותלמידים, נחנך בשכונת הגגות הירוקים בית חינוך אזורי לאמנויות.

הטקס החל בגזירת הסרט והסרת הלוט. משם המשיכו כולם לסיור בבית החינוך החדש וביקור בכיתות השונות שכלל ביקור בשיעור תיאטרון של כיתה א’, שיעור שפה של כיתה ב’, ושיעור מחול של כיתה ג’.

מנחת הטקס, מנהלת בית החינוך אלישבע בר-אור אמרה שבבניית בית החינוך הושקעו משאבים רבים ושעות רבות של לב, חשיבה ואמונה גדולה בייחודיות ובבשורה שבית הספר נושא עמו לקהילה, לעיר ולאזור כולו. ראש העיר, סימון אלפסי בירך שהחיינו ואמר שזהו יום מיוחד עבור כולנו. רה”ע אמר שאצלו החינוך תמיד עומד בראש סדר העדיפויות, והוסיף שביקנעם מובילים חזון לטווח הארוך והעיר יכולה בהחלט להוות מודל לכל עיירות הפיתוח. רה”ע שיבח את מערכת החינוך היישובית שמחנכת לערכים ומובילה להישגים רבים, וביניהם: 0% נשירה, כ-93% זכאות לבגרות, למעלה מ- 95% גיוס לצה”ל, וכל אלו לצד השקעות רבות במעונות היום, גנים קהילתיים ועוד.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון בירכה ואמרה שהיא מתרגשת להיות כאן ולראות חזון שמתגשם. שמחון אמרה שביקנעם יש מערכת חינוך פלורליסטית, מערכת שבאמת פורצת דרך, מערכת מפוארת שנבנתה במאמץ אדיר. שמחון פרגנה לראש העיר על היותו איש חזון שהוביל מהפכה בכל התחומים.

שרת החינוך, ח”כ, ד”ר יפעת שאשא ביטון בירכה ואמרה שסימון אלפסי הקים ביקנעם מערכת חינוך לתפארת, בנה קהילה, והוסיפה שכאשר משקיעים בחינוך ובונים קהילה היישוב צומח ומשגשג, וההשקעה בתלמידים היא עתיד היישוב. השרה ציינה שזה לא ככה בכל יישוב, וכייף להשקיע במקומות שיודעים לנווט ולהוביל נכון. השרה סיפרה שיש לה משימה אחת, והיא לשמור על הילדים בתוך מערכת החינוך כי הם צריכים יציבות וודאות, והוסיפה שצריך לתת לילדים תשתית רגשית חברתית גם על חשבון לימודי היסטוריה ומתמטיקה. השרה הדגישה בדבריה שהשקעה בנפש הילדים תוביל גם להישגים. בתום דברי השרה הוענק לה שי מהטקס, ותלמידי שכבות ב’-ג’ שרו את “אור גדול”.

החלק האמנותי בטקס היה מרגש במיוחד.  התלמיד, מנור ברוייז מכיתה א’ ניגן יצירה של באך, והתלמיד אביב זמטשקין מכיתה ג’ ניגן יצירה של בטהובן, והשניים זכו לשבחים רבים.

בית החינוך לאמנויות הינו אזורי ויפעל בשנים הראשונות כבית חינוך צומח. תלמידיו ילמדו תיאטרון, מחול, מוזיקה, אמנות פלסטית ועוד לצד מקצועות הליבה. התלמידים יזכו לחשיפה מוגברת של אירועי תרבות, הצגות תיאטרון, מופעי מחול, קונצרטים, ביקורים במוזיאונים ועוד. בבית החינוך מושם דגש על הובלה, שינוי וחדשנות. מטרת הקמת בית החינוך היא הרחבת אפשרויות עבור תלמידים אוהבי אומנויות, כך שיוכלו להתקדם עם אהבתם וכישוריהם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יום חג ליקנעם כולה, ולמערכת החינוך היישובית בפרט. שמחנו לחנוך בית חינוך לאמנויות ולהרחיב עוד את תחום הבחירה של התלמידים. כעיר חינוך מובילה ופורצת דרך חשוב לנו לתת לתלמידים ללמוד את מה שהם הכי אוהבים ולפתח את כישוריהם בהתאם. ככה נצמיח תלמידים מאושרים, שמחים ומלאי ביטחון עצמי ואלו יהיו אזרחי המחר שיובילו שינויים חברתיים. אני שמח ששרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון שדואגת רבות לתלמידים היא זו שחנכה את בית החינוך. תודה גדולה למנהלת המחוז, ד”ר אורנה שמחון שקשובה לכל הצרכים החינוכיים שלנו. נמשיך להשקיע בחינוך ולגדל כאן דורות של תלמידים מובילים. מאחל הצלחה רבה למנהלת המצוינת של בית החינוך, אלישבע בר אור ולכל הצוות, התלמידים וההורים”.

מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום:

“פתיחת בי”ס חדש הוא יום מרגש, יום בו “נולד” מוסד חינוכי  ומצטרף למשפחת החינוך ביקנעם. הילד הזה מיוחד, לפני לידתו תוכנן עתידו.  לאחר זכייה בקול קורא של מחוז הצפון לפתוח בית ספר לאמנויות מחוזי עמלנו  במשך מספר שנים כולל ביקורים בבתי ספר לאמנויות בארץ ובליווי של פרוייקטורית  ייעודית לנושא רקמנו את אופיו של בית הספר. אמנות הוא מזון לנשמה. אני גאה שיש לנו דרך לתרום לילדים להיות מאושרים עם ראיית עולם ערכית דרך האמנויות. גאווה!”.

מנהלת בית החינוך לאמנויות אלישבע בר אור:

“זכינו לחגוג לאחר כברת דרך ארוכה והשקעה גדולה של עיריית יקנעם יחד עם מחוז הצפון במשרד החינוך. כעת, תפקידנו לממש את התקווה ולהוביל את בית הספר לצמיחה והצלחה ברוח האמנות והיצירה”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter