באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נחל יקנעם-כמעט כמו חדש

נחל יקנעם-כמעט כמו חדש

עשר שנים שנחל יקנעם מזוהם, שלוש שנים שהוא נמצא בתהליכי ניקוי ועתה הוא כבר נקי. הבארות במושבה עשויות אפילו להפתח מחדש.

נחל יקנעם עומד בימים אלה לקראת סיום עבודות הנקיון בו . עבודות הנקיון החלו לפני שלוש שנים וזאת לאחר שלפני כעשר שנים דרש המשרד להגנת הסביבה ממפעל כתר פלסטיק הנמצא באזור התעשיה של יקנעם עלית לבצע את הניקוי על חשבונם (המזהם-משלם) לאחר שקבע כי זיהום הנחל נבע מהמפעל. הנחל היוצא מקרבת אזור התעשיה, עובר ליד תל יקנעם וזורם אל הקישון הינו נחל אכזב אך בקרבתו נמצאים שני קידוחי מים שנסגרו עקב הזיהום ובימים אלה לאחר שחברת ‘כתר פלסטיק’ עומדת בפני סיום העבודות נערכות בדיקות שעשויות לאפשר את פתיחת הבארות מחדש. בנושא זה יש לציין כי האזור הכולל את יקנעם וטבעון מהווה מבחינה גיאולוגית אקוויפר נפרד, לכן כל זיהום הוא מאוד משמעותי . עדויות של תושבי המושבה מלפני עשר שנים מדברות על “שכבת שמן” שהיתה מעל לפני המים בבארות.

מדוברות המשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה “בעקבות הליך האכיפה שביצע המשרד להגנת הסביבה כנגד מפעל כתר פלסטיק ומנהליו, המפעל נקט באמצעים להפסקת .”הזיהום ומניעת הישנותו, ביצע סקר קרקע במקום וכיום מבצע ניקוי של קרקעית הערוץ. בשלב זה, המשרד ממתין לתוצאות הדיגום

שגית ארז, מהיחידה הסביבתית יקנעם-מגידו אמרה ” הנחל כבר נקי ובימים אלה אמורים לקבל אישור סופי ולדעתי בזמן הקרוב יתקבל אישור לפתוח מחדש את הקידוחים”

ממפעל ‘כתר פלסטיק’ טרם נמסרה תגובה.

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter