באנר עליון
באנר עליון

נאבקים בגזענות

נאבקים בגזענות

אגפי הנוער של קרית טבעון, בסמת טבעון ורמת ישי, יזמו מהלך של בניית מסמך עמדה משותף על ידי בני הנוער ביישובם. מנהלת יחידת הנוער בקרית טבעון: ” לגזענות דרכים ערמומיות משלה לחדור אל מחשבותיו של כל אחד מאתנו”.

כ 250 בני נוער מקרית טבעון, בסמת טבעון ורמת ישי, כתבו מסמך עמדה משותף נגד הגזענות בחברה הישראלית ולקראת יום המאבק בגזענות והאנטישמיות, שנערך השבוע. הרעיון החל במפגש יזום של מנהלי יחידות הנוער של שלושת הישובים – נידאל בסול מבסמת טבעון, נעמה לזימי מרמת ישי ולילך דרמון מקרית טבעון,  שנפגשו להיכרות ולחשיבה על שיתופי פעולה בתחום הנוער. שיתוף הפעולה הראשון הינו כאמור, ההערכות לקראת יום המאבק באנטישמיות וגזענות וכתיבת נייר עמדה משותף לשלושת היישובים. לתוך פעולת בניית המסמך סחפו השלושה בהתלהבותם את תנועות הנוער המקומיות, ארגוני הנוער ואגודות הספורט בישובים, אליהם הצטרפו גם המורים לאזרחות של בית הספר התיכון אורט גרינברג בקרית טבעון ובית הספר התיכון בבסמת טבעון.

מאבק בגזענות.
תלמידי קרית טבעון, בסמת טבעון ורמת ישי במפגש משולש. צילום: דוברות קרית טבעון.

תהליך הבירור ועיצוב נייר העמדה כלל שיעורים בבתי הספר, פעולות בתנועות הנוער, צפייה משותפת במספר סרטים העוסקים בנושאי גזענות, קיום מעגלי שיח מעורבים להיכרות ולהבעת עמדות בנושא גזענות. שלל התובנות שנאספו, אוגדו ונכתבו בנייר העמדה.

מנהלת יחידת הנוער בקרית טבעון, לילך דרמון: “בימים אלו, שההפרדות, והקיצוניות הולכת וחוצה גבולות חשוב לעסוק ולהכיר לעומק את תחום הגזענות, לגזענות דרכים ערמומיות משלה לחדור אל מחשבותיו של כל אחד מאתנו ועלינו להכיר אותה על מנת שנוכל לזהות אותה ולמגר אותה מקרבנו.

התהליך שעברו בני הנוער בחודש האחרון תרם את חלקו למאבק בגזענות והוא רק הראשון מפעולות משותפות שעוד יקיימו בהמשך. חשוב לתת כבוד לכל בני הנוער שהרימו את הכפפה ולקחו על עצמם אתגר לא פשוט זה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter