באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מתקדמים בקצב מהיר כביש 672 צפוי להיפתח עד סוף 2019

מתקדמים בקצב מהיר כביש 672 צפוי להיפתח עד סוף 2019

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי יחד עם מהנדס העיר, אדריכל, דני גולדברג, ומנהלת מינהל ההנדסה, אורנה יחזקאל קיימו השבוע פגישה באתר המינהלת שמרחיבה את כביש 672 לארבעה נתיבים, ועמדו מקרוב על התקדמות העבודה במקום. השלושה נפגשו  עם מנהל אגף צפון בנתיבי ישראל, צחי שטרסר, מהנדס בחברה, רון ליפשיץ, ומפקח הפרויקט קוסטה.
במהלך הפגישה ביקש ראש העיר לקדם את העבודות מהר ככל האפשר על מנת שניתן יהיה כבר לפתוח את הכביש באופן מלא ולהקל על היציאה והכניסה לעיר מכיוון מערב. הכביש צפוי להיפתח עד סוף שנת 2019.
היציאה המערבית מיקנעם תכלול “בננה” דרכה ניתן יהיה לפנות חופשי ימינה לכיוון כביש 672, וכן רמזור עם חיישנים לפונים שמאלה, או ימינה מהכיוון השני לנכנסים ליקנעם. רמזור נוסף עם חיישנים יוצב בצומת הכניסה לאליקים. “בננה” נוספת תהיה בירידה מכביש 672 לכבישים 70/6, מה שיקל על אלו שירצו לצאת משכונת שער הגיא ולנסוע לאזור חיפה/הקריות. בעתיד תהיה יציאה נוספת לכביש 672 משכונת שער הגיא מערב.
השלמת העבודות בכביש ופתיחת ה”בננות” תסתיים בתוך כחודש ולאחר מכן יוקמו מערכות הרמזורים אשר יופעלו מספר ימים בהבהוב לתקופת הרצה, ועד סוף השנה כאמור צפוי הכביש להיפתח באופן מלא באופן  שיקל משמעותית על  זרימת תנועת הרכבים במקום.
בנוסף לכך פועל ראש העיר לבדיקת מצב עומסי התנועה בכיכרות על גבי הגשר בכביש 672.
בשלב הבא מתוכננת יציאה נוספת משכונת שער הגיא מערב לכביש 672, והיא תקודם במקביל לפיתוח השכונה. מכרז לביצוע העבודות ייצא בהמשך.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“שמח לראות שנכנסנו לישורת האחרונה של העבודות להרחבת כביש 672 שמתקדמות בקצב מהיר, והצפי הוא שתוך כחודש וחצי יסתיימו כל העבודות במקום והכביש ייפתח לרווחת התושבים והנהגים. עם סיום העבדות נדאג עוד לשפר את הכניסה המערבית לעיר. אני בטוח שהשלמת העבודות כולל “הבננות” ייתנו מענה מרבי שיאפשר לתנועה לזרום בחופשיות”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter