באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משרד הפנים: “על חברי המועצה ברמת ישי לגלות אחריות”

משרד הפנים: “על חברי המועצה ברמת ישי לגלות אחריות”

משרד הפנים הודיע כי אם חברי הקואליציה ברמת ישי ימשיכו לסרב למינויו של גיא זקס לתפקיד יו”ר ועדת הבקורת, שר הפנים יפעיל את סמכותו. זקס: משרד הפנים מיישר קו עם עמדת היועץ המשפטי למועצה”.

סאגת מינוי יו”ר לועדת הבקורת של רמת ישי אינה מסתיימת וגם בישיבת המליאה שנערכה בשבוע שעבר (רביעי) לא מונה חבר המועצה גיא זקס לתפקיד. ראש המועצה, עפר בן אליעזר הציע את מועמדותה של חברת המועצה יפעת וקנין לתפקיד ואף בחר בה באמצעות הרוב הקואליציוני שלו אלא שוקנין מסרבת לקבל עליה את התפקיד ולכן תובא הסוגיה פעם נוספת לפתחה של המועצה.

גיא זקס
קרן אדיב-דרוקמן, המבקרת החדשה של רמת ישי.

בחירת יו”ר ועדת בקורת הפכה לאקוטית לאחר הישיבה האחרונה שכן משרת המבקר לא היתה מאוישת עד עתה בשל פרישתו של המבקר הקודם, רפי מלמד. אלא שבישיבה האחרונה הוצגה המבקרת החדשה שנבחרה לתפקיד, קרן אדיב-דרוקמן שתאלץ להתחיל את עבודתה במועצה ללא ועדת בקורת מתפקדת.

בתוך כך גם משרד הפנים התייחס לאי בחירתו של זקס לתפקיד למרות שהוא המועמד הכשיר היחיד אשר הציג את מועמדותו: “עמדת המחוז היא כי על חברי המועצה כנבחרי ציבור, לגלות אחריות במילוי תפקידיהם ע”פ חוק ולבחור מבינהם, וועדה לענייני ביקורת כפי שמורה סעיף 2.1 ג לפקודת העיריות )נוסח חדש) במידה ולא יבוצע הנדרש בחוק, יפנה המחוז לשר הפנים להפעלת סמכותו בנושא”

גם היועץ המשפטי של המועצה, עו”ד אפי קיזל נדרש לסוגיה וכתב בחוות דעתו כי: “אם וככל שיוותר מועמד יחיד העונה על תנאי הכשירות ואין בו פסול אחר על המועצה- לאחר דיון בעניין והצבעה למנותו לתפקיד”

חבר המועצה גיא זקס אמר בתגובה: “משרד הפנים מיישר קו עם עמדת היועץ המשפטי למועצה, אשר קבע מזמן כי על מליאת המועצה לבחור במועמד שהציג עצמו לתפקיד. נגמר ארסנל תרגילי ההתחמקות של עפר בן אליעזר לנסיונות השתקת הביקורת במועצת רמת ישי. משנבחרה מבקרת למועצה, עבודת הביקורת צריכה להתחיל ויש הרבה מה לעשות”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter