באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משקיעים מהגיל הרך

משקיעים מהגיל הרך

15 בוגרות סיימו קורס מטפלות  בהובלת עיריית יקנעם ומרכז “צעדים” לגיל הרך שביישוב

עיריית יקנעם ממשיכה להשקיע בחינוך כבר מהגיל הרך, ובימים האחרונים סיימו במרכז “צעדים” היישובי 15 בוגרות קורס מטפלות לגיל הרך שכלל שישה עשר מפגשים עם 64 שעות לימוד אקדמאיות.

במהלך הקורס למדו המשתתפות בין היתר על החינוך והפעילות בגיל הרך, תפקידי המחנכת המטפלת, תיאוריות מרכזיות בהתפתחות הילד, המשחק בגיל הרך, ארגון הסביבה הפיזית, שילוב אמניות בחינוך, ספרות ילדים, תזונה לרבות שלבים בהתפתחות האכילה, המעבר לאוכל מוצק, בניית מערכי שיעור, הסתגלות, הרגלים, עקרונות בבינוי סדר היום במעון ועוד.

הקורס שהחל בחודש נובמבר האחרון הופסק עם פרוץ מגפת הקורונה, ובשבועות האחרונים הוא שב לפעילות, והשבוע התקיים טקס הסיום וחלוקת התעודות במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, ומנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו.

הובלת הקורס היא פועל יוצא של מעורבות העירייה בהובלת החינוך היישובי כבר מהגיל הרך, וכחלק מהסדרת התחום של חינוך לפעוטות בארץ. עובדות בגיל הרך (גילאי לידה עד 3) נדרשות להכשרה ותעודת מטפלת סוג 1 של משרד העבודה והרווחה. בגלל שהצורך בשטח גדול מן ההיצע, נשים רבות עוסקת בתחום ללא לימודים, הכשרות ותעודה מתאימה. בנוסף לכך ישנן בעיות של היעדר פיקוח והיעדר הכשרות זמינות ונגישות.

הקורס נפתח בעיר בשל הצורך שעלה ממעונות היום בעיר להכשרת מטפלות והנגשת הקורס לתושבות ומטפלות שעובדות ביקנעם. הקורס הועבר על ידי המנחה זהבה עובדיה ממרכז הפעו”ט.

עיריית יקנעם וראש העיר מייחסים חשיבות רבה להשקעה בגיל הרך. ההשקעה בגיל הרך נושאת פרי וביקנעם 45% מהפעוטות בגילאי שלושה חודשים ועד שלוש שנים מתחנכים במעונות יום מפוקחים, וזאת לעומת הנתון הארצי שעומד על 23% בלבד. בשיתוף עם הגנים הפרטיים למעלה מ- 90% מהילדים בגילאי לידה ועד 3 לומדים במסגרות שמוכרות לרשות. מאז פתיחת המחלקה לגיל הרך בעירייה מספר המעונות גדל וכך גם צוותי המטפלות.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“קורס חשוב ביותר שהוא חובה עבור כל מי שמטפלות בילדים. עיריית יקנעם משקיעה רבות בגיל הרך. מהמקרים השונים שאנו נחשפים אליהם בתקשורת, ומזדעזעים, אנו מבינים כמה חשובה ההכשרה והמקצועיות של המטפלות במעונות ובגנים הפרטיים. עיריית יקנעם, אף על פי שאינה מחויבת בכך הרימה את דגל הטיפול בגיל הרך ואנו עמלים לתת את הטוב והבטוח ביותר לילדינו. אני מאחל הצלחה רבה לכל המשתתפות שעברו את הקורס. נמשיך ונשקיע בגיל הרך”.

מנהלת המחלקה לגיל ברך, יעל שוסטק – פסקל:

הכשרת הצוותים בגיל הרך היא נדבך חשוב והכרחי בעיסוק בגיל הרך. נמשיך להשקיע בתחום זה כדי להגביר את האיכות החינוכית במסגרות בעיר. אני מודה לראש העיר ולמנכלית שרואים את החשיבות בהשקעה בגיל הרך במציאות לא פשוטה. תודה לדר סימה ניסלבאום מנהלת אגף החינוך על כל התמיכה, ותודה למתנס שבזכות העבודה המשותפת הקורס יצא לדרך. הגוף שהעביר את הקורס היהמרכז הפעוטמטירת הכרמל, מרכז מקצועי לגיל הרך שמהווה השראה עבורנו להמשך פיתוח הפעילות העירונית בתחום ושותף לדרך ברמה הארצית“. 

מנחת הקורס, זהבה עובדיה:

השקעה בגיל הרך אכן מוכיחה את עצמה. שמחתי להנחות את הקורס ואת קבוצת הנשים המקסימה. ראיתי אותן לומדות משבוע לשבוע, מביאות דילמות ומוצאות פתרונות מקצועיים. מאחלת הצלחה להן ולעיר בהמשך פיתוח התחום“.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter