באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משלחת תלמידים בארה”ב

משלחת תלמידים בארה”ב

משלחת תלמידים מתיכון ‘אורט אלון’ ביקרה במוסדות חינוך מובילים בארה”ב והצטרפה לשיחת ועידה עם נשיא ארה”ב לשעבר, ברק אובמה

קבוצה של 21 תלמידים מכיתות י – יב מהמגמה למחשבים ומהמגמה המדעית הנדסית שבתיכון אורט אלון יקנעם למדעים ואמנויות המריאה לסיור בן תשעה ימים בניו יורק ובבוסטון במטרה ללמוד על האופן בו נלמדים מדעי המחשב והטכנולוגיה המתקדמת בבתי ספר בארה”ב מתוך מטרה להביא ללמידה הדדית. במהלך המסע ביקרה המשלחת במוסדות חינוך מובילים והתלמידים נחשפו לאפשרויות הרבות הקיימות בתחום לימודי המחשב, יזמות, שיווק, פרסום, עיצוב, ועוד, באקדמיות ובבתי הספר השונים כמו גם ביססו קשרים עם בני נוער בארה”ב ויצוג ישראל בהסברה מחמיאה על מדינתנו.

הסיור התחיל בבוסטון בבית הספר לבנות בו למדה אשתו של נשיא ארה”ב לשעבר, ומועמדת הדמוקרטים במרוץ האחרון לנשיאות הילארי קלינטון. משם המשיכה המשלחת לביה”ס היהודי הגדול ביותר במזרח ארה”ב, והתלמידים למדו על ה – Maker Lab – מעבדה שמאפשרת לתלמידים להתנסות במימוש רעיונות שונים.  המשלחת ביקרה בבית ספר יהודי נוסף בו לומדים מדעי המחשב. במהלך הביקור ביקרה המשלחת גם בבית הספר Stuyvesant שמתמחה בהנדסת תוכנה ונמצא במנהטן. בית הספר נחשב לטוב ביותר בחוף המזרחי, ותלמידי המשלחת התנסו עם תלמידי בית הספר בשיעור משותף אותו הובילו המורים למדעי המחשב, ואשר עסק בלימוד בקבוצות. ביקור מרכזי של המשלחת היה בבית הספר הציבורי AFSE . במהלך הביקור שמעו התלמידים שכל אחד יכול ללמוד מדעי המחשב, אם רק בונים תכנית מדורגת נכונה לפי גילאים. בסיום הלימוד  הצטרפה המשלחת מאורט אלון לשיחת ועידה של מעל אלף מורים למדעי המחשב ששוחחה עם נשיא ארה”ב לשעבר, ברק אובמה שדיבר על חשיבות לימוד הנדסת תוכנה כמיומנות בסיסית של המאה ה-21.

מסע משלחת אורט אלון לארה”ב היה שילוב של חשיפה לאקדמיה, לבתי ספר פרטיים וציבוריים, וליצירת קשר עם נוער יהודי ושאינו יהודי בתפוצות מתוך מטרה לחשוף את התלמידים לסוגים שונים של אקדמיה, להדק קשרים ולקרב לבבות. הביקור היה חלק מתכנית ניסיונית, וזו הפעם הראשונה שיוצאת משלחת מטעם בית הספר למקומות הללו בארה”ב.

בנוסף לביקורים במוסדות החינוך ביקרה המשלחת בין היתר במוזיאונים, מעבדת מדיה, סנטרל פארק, גראנד זירו, וגשר ברוקלין.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“מסע חינוכי ולימודי מרתק שמעבר לתכנים הלימודיים שבו, הוא גם מפגיש את בני הנוער שלנו עם בני נוער יהודים ולא יהודים, ופותח בפניהם צוהר לקשרים שאכן נוצרו. המסע הזה הוא בהמשך לתכניות לחיזוק קשרים בין הקהילות היהודיות ובין מדינת ישראל והעיר שלנו יקנעם.  יקנעם התברכה בנוער איכותי ומצוין, ואין לי ספק שהתלמידות והתלמידים ימשיכו לכוון גבוה ויגיעו רחוק”.

מנהלת תיכון “אורט אלון יקנעם למדעים ואמנויות”, הגב’ עדה אברכהן שמש:

“אני שמחה שביה”ס שלנו מאפשר לתלמידיו חשיפה לרעיונות פורצי דרך, שיובילו את תלמידינו להיות מנהיגים מובילים בחברה הישראלית. ביה”ס שלנו הינו חלוץ בתחומים רבים וגם בתחום זה. זו תכנית שנבנתה על ידינו ואין כמותה בשום בי”ס אחר. אנו מודים למנהלת המחוז, ד”ר אורנה שמחון שאפשרה לנו לצאת למסע לימודי והסברתי חשוב זה כמו גם לראש העיר מר סימון אלפסי על הסיוע הכספי והנכונות להיות חלק פעיל לקראת יציאת משלחות אלה. תודה לרשת אורט ישראל שנותנת השראה להוביל למצוינות בכל תחום. אנו גאים להיות חלק בהצלחתם העתידית של תלמדינו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter