באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משלחת מסין

משלחת מסין

משלחת בכירה מהעיר ווז’ן שבסין בראשות ראש העיר ביקרה ביקנעם ובחברת Sky Sapience שבפארק התעשיה. רה”ע סימון אלפסי: נפעל לקדם הסכם לשיתופי פעולה

יקנעם ממשיכה להיות אטרקטיבית במיוחד עבור משלחות מסין, ובשבוע שעבר ביקרה בעיר משלחת מעיר ווז’ן שבסין שכללה בין היתר את ראש העיר ש’ן דונגוקס, הנספח הכלכלי של האזור, מנהל הפיתוח הכלכלי של האזור, ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי קידם את המשלחת בברכה ונתן לחבריה סקירה על יקנעם ועל ההיסטוריה שלה. לבקשת האורחים סיפר להם ראש העיר על מערכת החינוך היישובית בדגש על תחום המדע והטכנולוגיה, ועל פארקי התעשייה שביישוב. כאן הדגיש רה”ע שפארק התעשייה שביישוב כולל למעלה מ – 120 חברות, כאשר כ- 50% מהחברות הן חברות רפואיות וחברות למכשור רפואי. רה”ע סיפר גם שבפארק יש חברות בינלאומיות מובילות, והוסיף שהמחזור השנתי של החברות בפארק עומד על כשישה מיליארד דולר. רה”ע אמר לאורחים שהוא מאמין בחזון וחשיבה לטווח הארוך, והוא שמח מאוד שהיום יקנעם היא עיר מוצלחת מאוד בתחומים רבים. רה”ע אמר לאורחים שמשלחות רבות מסין מגיעות לביקור בעיר ובפארק התעשייה, והוסיף שבביקורים הללו נרקמים שיתופי פעולה, ואנו נשמח לקדם שיתוף פעולה גם בין יקנעם לווז’ן.

ראש העיר האורח, ש’ן דונגוקס, שהתרשם מאוד מהסקירה אמר לאלפסי שהוא רואה חובה לבוא ולבקר בישוב עתיר תעשיה כמו יקנעם. רה”ע ציין  שיש דמיון רב בין עירו לבין יקנעם, וסיפר שעירו הוקמה לפני אלפי שנים שנים, והיא נמצאת במיקום אסטרטגי ביען שתי ערים גדולות. רה”ע ציין שהאזור בו ממוקמת עירו הוא אזור חקלאי מרכזי בסין, והוסיף שיישובו מדורג במקום ה – 16 בתל”ג של סין. רה”ע סיפר שעירו עברה מהפך בעבר והפכה לעיר תיירות מובילה, ועתה הם רוצים לעשות שינוי גדול נוסף ולשים פוקוס על תחום ההיי טק, והם מכוונים לשלב יופי עם תיירות ועם טכנולוגיה. רה”ע ציין שהם מהווים מרכז אינטרנט מוביל עם חברות ענק כמו עליבאבא, והוסיף שהם יוכלו ללמוד רבות מיקנעם. בסיום הביקור העניק ראש העיר האורח לסימון אלפסי מגילה סינית עם ברכה ואמר לו שהם מקווים לחברות ארוכה לפחות כמו אורך המגילה.

ביקור המשלחת מסין היה חלק מביקורה בפארק הייטק שביישוב ובחברת Sky Sapience Ltd העוסקת בפיתוח טכנולוגיות למעקב ותצפית מהאוויר לשימושים אזרחיים וצבאיים. בין החברה לסינים מקודמים שיתופי פעולה. הפגישה והישיבה התקיימה במעמד הבעלים ומנכ”ל החברה, גבי שחור.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחנו מאוד לארח משלחת נוספת מסין, מאזור מוביל עם כלכלה עשירה שממשיך להתפתח. המשלחת מסין מקדמת שיתופי פעולה עם חברת ‘סקיי סאפיאנס’ שבפארק התעשייה אצלנו, ושנחשבת למובילה בתחומה. אני מאמין שלאור הביקור המוצלח מאוד ולאור רצון שני הצדדים בעתיד נחתום עם ווז’ן על הסכם לשיתוף פעולה. העובדה שיקנעם הפכה להיות אטרקטיבית במיוחד עבור משלחות מסין מוכיחה שפארק התעשייה שלנו הוא אטרקטיבי מאוד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter