באנר עליון
באנר עליון

משלחת בכירה של אנשי עסקים מסין ביקרה ביקנעם

משלחת בכירה של אנשי עסקים מסין ביקרה ביקנעם

איש עסקים: נפעל להזמין את רה”ע לנאום בפרלמנט בהונג קונג על יצירת המופת שהקים

משלחת אנשי עסקים מסין, בדרג בכיר מאוד, הגיעה ליקנעם לסיור בעיר ובפארקי התעשייה מתוך מטרה ללמוד על מודל הקמת פארק ההיי טק שביישוב, ועל מנת לקדם שיתופי פעולה עם החברות הרלבנטיות. בראש המשלחת עמד פרופסור שלום סער שמוביל בית ספר למנהיגות בפלורידה.

בראשית הביקור צפו חברות וחברי המשלחת בסרטון על העיר, ולאחר מכן קיבלו סקירה מראש העיר, סימון אלפסי, ושמעו שהיישוב בראשותו נבנה על שלושה פרמטרים מובילים: מערכת חינוך חזקה, הקמת מרכז היי טק, ובנייה איכותית, והיום מדובר בעיר שמוצלחת בכל תחום. רה”ע סיפר גם על קליטת העלייה והכפלת מספר התושבים ביישוב באותה תקופה כפועל יוצא מכך. רה”ע ציין שעם חזון ואמונה אנחנו מצליחים להוביל את העיר להצלחות רבות.

ראש העיר דיבר בהרחבה על פארק התעשייה שביישוב ואמר שבפארק סטארטאפים וחברות רפואה רבות, ויקנעם הפכה להיות מרכז פיתוח ארצי בתחומי הרפואה. בתום הדברים שאלו  האורחים שאלות, ופרגנו מאוד לראש העיר ואמרו לו שהתרשמו מאוד מהחזון שלו, מהחשיבה שלו לטווח הרחוק ומהביצוע שלו, והוסיפו שהם מקווים שכבר בזמן הקרוב יוכלו ללמוד מיקנעם, ולראות שיתופי פעולה בין חברות סיניות לממשל. אחד מחברי המשלחת פנה לראש העיר ואמר לו שהם יפעלו להזמין אותו לנאום בפרלמנט בהונג קונג על מודל פיתוח התעשייה שהוביל כאן. בתום הישיבה נערך לסינים סיור בעיר ובשכונות השונות, ולאחריו הם ביקרו בפראקי התעשייה. בפארק הם ביקרו ראשית בחברת מלאנוקס ושמעו מסמנכ”ל רכישות והשקעות, נמרוד גינדי על פעילות החברה. רה”ע ציין שמלאנוקס היא דוגמא להצלחה ענקית גם בתעשייה וגם בשיתופי פעולה עם הקהילה. לאחר מכן ביקרה המשלחת בחברת ביוסנס וובסטר ושמעה סקירה על החברה. המשלחת ביקרה גם במעבדה שבחברה והודגם לה פעילות של צנתר הכוללת אבחון וטיפול בהפרעות קצב הלב. רה”ע אמר לסינים שמדובר בחברה עולמית, וציין לשבח את שיתופי הפעולה של החברה עם העירייה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחנו לארח משלחת כל כך בכירה שהגיעה לישראל ובחרה להגיע במיוחד ליקנעם, וללמוד מאיתנו. מדובר באנשי עסקים מובילים בתחומם שחולקים על תחומים נרחבים ושחלק מהם הגיעו לארץ במטוסים פרטיים. יקנעם הפכה למודל בתחומים רבים בכלל, ובפיתוח פארקי תעשייה בפרט. חברי המשלחת התרשמו מאוד מן העיר ומהביקור בחברות השונות, ואני מאמין שיירקמו שיתופי פעולה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter