באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משה הראל, מנהל אגף החינוך לשעבר בעיריית יקנעם, הלך לעולמו

משה הראל, מנהל אגף החינוך לשעבר בעיריית יקנעם, הלך לעולמו

משה הראל ז״ל ניהל את אגף החינוך בעיריית יקנעם במשך 25 שנה. בתקופתו קיבלה יקנעם את פרס החינוך הארצי, ומספר פעמים את הפרס המחוזי

עיריית יקנעם נפרדה השבוע ממנהל אגף החינוך לשעבר, משה הראל ז”ל שהלך לעולמו ביום שישי שעבר.

עובדות ועובדי העירייה בהווה ובעבר שעבדו עם משה, ורבים שהכירו אותו ביקנעם הוכו בהלם  עם היוודע דבר פטירתו של האיש שכולם אהבו.

ראש העיר, סימון אלפסי עבד עם משה הראל 25 שנים. כשמשה התקבל לעבודתו ברשות שימש רה”ע באותה תקופה יו”ר ועדת החינוך, והוא יחד עם ראש המועצה דאז, אילן גבריאלי קיבלו את משה לנהל את אגף החינוך לאחר פרישתו מצה”ל ומחיל הים בדרגת סגן אלוף.

רה”ע ספד למשה ואמר בלכתך הפלת עלינו פצצת אטום, וכל מי ששמע נכנס להלם. רה”ע אמר שראה במשה מנהיג מוביל ואיש אשכולות, ויחד הם עשו מהפכה, בנו את אגף החינוך מחדש, והובילו אותו להישגים רבים. רה”ע אמר שבבניית והובלת מערכת חינוך היה לנו חלום והייתה לנו יוזמה, והוסיף שמערכת החינוך שלנו היא עד היום לתפארת מדינת ישראל. רה”ע סיפר שלא הייתה תכנית שאיתה בה למשה ומשה סירב לה, והוסיף שמשה לקח כל משימה ועשה אותה הכי טוב שאפשר. רה”ע אמר שמשה ידע לחבר את האנשים שסביבו, והקרין אצילות ואת כל הטוב שבאדם, והוסיף שאין הרבה אנשים שלא ניתן להגיד עליהם, אלא רק דברים טובים. רה”ע סיפר שמשה אהב את יקנעם והקפיד להגיע לכל אירוע שאליו הוזמן גם שנים אחרי פרישתו. רה”ע אמר למשפחתו של משה שיקנעם תמשיך להיות הבית השני שלהם, והוסיף שאת משה לא נשכח והוא ישאר בליבנו תמיד. הרב נועם דקל ספד למשה ואמר שמשה ידע להגיד לכל אחד מילה טובה, והוסיף שיקנעם איבדה חבר ואדם אוהב ומיוחד.

רבים מאלו שעבדו עם משה והכירו אותו התקשו להאמין שהאיש הכל כך מיוחד איננו. כולם דיברו על אדם נפלא וערכי, מקצועי, צנוע, עניו, בעל מידות טובות, אדם בעל אישיות מדהימה שנתן את נשמתו למערכת החינוך ביקנעם, איש חזון, נעים הליכות ועוד ועוד.

משה הראל ז”ל ניהל את אגף החינוך בעירייה במשך 25 שנה. בתקופתו עברה מערכת החינוך היישובית מהפכה ולו זכויות רבות בהצלחה. בתקופתו זכתה יקנעם בפרס החינוך הארצי, ומספר פעמים בפרס המחוזי. בתקופתו נבנו גני מדע ומדיה והמרכז המדעי שהפכו לשם דבר בארץ, ובערים בעולם שליקנעם יש איתן קשרי ברית ערים תאומות.

משה הראל הותיר אחריו אישה, שלושה בנים נכדות ונכדים. יהי זכרו ברוך.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter