באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מרצה ופאנליסט מבוקש

מרצה ופאנליסט מבוקש

ראש עיריית יקנעם מוזמן להרצות ולהציג את יקנעם כמודל לניהול ופיתוח עיר

יקנעם ממשיכה להוות מודל לחיקוי והצלחה בתחומים רבים, וראש העיר סימון אלפסי מוזמן לשורה של כנסים על מנת לספר על מודל ההצלחה של העיר, ולהשתתף בפאנלים שונים.

במסגרת האירועים הללו השתתף ראש העיר לאחרונה בפגישה בחברת ‘ביוסנס וובסטר’ עם 25 סמנכ”לי כספים. המפגש נערך תחת הכותרת “ניהול כספים בחברה הגלובלית ובצמיחה מתמשכת. בנייה ועידוד פארקי הייטק”, ובמסגרתו התקיימו שולחנות עגולים, וראש העיר סיפר על מודל הניהול של העירייה, ועל בנייה וקידום פארקי היי טק ביישוב.

בכנס תאגידי המים שהתקיים בהשתתפות ראשי התאגידים, וכן חברי כנסת ומכובדים נוספים, השתתף ראש העיר בפאנל תקשורת ויחסי גומלין רשויות ותאגידים. רה”ע חיזק בדבריו את הגישה ולפיה התאגידים במידה והם מנוהלים נכון, הם דבר נכון וחיובי מאוד, כי אז ביכולתם להשקיע רבות בתשתיות ולהתחדש כל הזמן, וכן לתת שירות טוב יותר. כדוגמא הביא רה”ע את התאגיד המקומי “מעיינות העמקים” המשותף ליקנעם, רמת ישי, קריית טבעון וזכרון יעקב שנחשב לאחד התאגידים הטובים ביותר בארץ ואשר משקיע רבות בתחום תשתיות המים.  רה”ע שיבח את יו”ר התאגיד, אורי שמואל, ואת המנכ”ל יהודה סיסו שגם נבחר זה מכבר להיות יו”ר התאגידים בארץ, מה שמלמד על הצלחת התאגיד כאן.

ראש העיר הוזמן למכללת בית ברל ויחד עם שר החינוך לשעבר, שי פירון, הובילו השניים פאנל בפני אנשי חינוך וכ- 150 סטודנטים, שעסק בנושא מערכת החינוך – תמונת מצב. ראש העיר הרצה על ההישגים והקשיים של מערכת מוניציפאלית, ועל מערכת החינוך היישובית כדוגמא למצוינות. הכנס התקיים במלאות יובל שנים לרפורמה במבנה החינוך. כפועל יוצא של מפגש זה נפגש ראש העיר מספר ימים לאחר מכן שוב עם שי פירון לבקשתו של האחרון, והשניים דנו באיך עוד ניתן לשפר ולהעצים את מערכת החינוך היישובית ביקנעם.

בשבוע שעבר השתתף ראש העיר בכנס הרצליה ה- 18 בזירת דיון של השלטון המקומי – לקראת בחירות מוניציפליות 2018. הדיון עסק בשאלה האם יש צורך בהגבלת מספר קדנציות של ראש עיר מכהן, ואלפסי הסביר שיש חשיבות עצומה ליציבות לטווח הארוך שמאפשרת להכין תכנית אסטרטגית לשנים רבות וגם לדאוג ליישומה.  ראש העיר נתן כדוגמא מספר ראשי ערים, וביניהם ראש עיריית ת”א רון חולדאי, רה”ע חולון, מוטי ששון, רה”ע קריית מוצקין חיים צורי ועוד, שמכהנים מספר קדנציות ועושים עבודה מצוינת. בנוסף לכך הסביר ראש העיר על פיתוחה של יקנעם והפרויקטים שהוא מוביל  בה.

ראש העיר, סימון אלפסי:

“שמח להשתתף בשורה של כנסים ופאנלים ולהציג את ההצלחה וההישגים של העיר, ואת המודל של יקנעם בחינוך, תעסוקה, איכות חיים ועוד. יקנעם מהווה מודל לחיקוי ליישובים רבים שרוצים להידמות לנו וללמוד מאיתנו. העובדה שמבקשים באירועים רבים את השתתפותנו מעידה על איך רואים כיום את יקנעם. זהו כבוד גדול בעבורנו. נמשיך לקדם את העיר בכל התחומים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter