באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מרכז חינוך, מנהיגות, מורשת, טבע ותיירות יוקם במקום בסיס ג’וערה המיתולוגי

מרכז חינוך, מנהיגות, מורשת, טבע ותיירות יוקם במקום בסיס ג’וערה המיתולוגי

ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי  ואנשי מקצוע מהמועצה קיימו פגישה ביום חמישי  ה-16/8  עם בכירים בקקל ובמשרד הביטחון, בה הוחלט רשמית כי משרד הביטחון ימסור את בסיס גוערה לניהול משותף של המועצה וקקל.

במועצה אזורית מגידו  יוצאים כעת לדרך: בחודשים הקרובים תגובש תכנית משותפת של המועצה וקקל שתכלול הקמת מרכז חינוך ומנהיגות, מרכז מבקרים למרחב הביוספרי ומיזמיי מורשת, תיירות וטבע.מרכז זה יקדם את האיזור משמעותית בתחומים רבים.

דני עטר  יור  קקל ובכירי הארגון, סיירו במפעל להשבת מים בסמוך לקיבוץ דליה שישרת את חקלאי המועצה ויאפשר נטיעה של אלפי דונמים חקלאיים נוספים.

המפעל להשבת מים יסייע בניצול מי הקולחין, יגדיל את כמות המים הפנויה עבור החקלאים, וכך יאפשר נטיעה של אלפי דונמים נוספים שיעצרו את סחף הקרקעות.

כתוצאה מהביקור במקום יש סיכוי גבוה מאד לקבלת סיוע כספי של קקל במפעל ההשבה לרמת מנשהמה שיקטין את עלות המים לחקלאים.

קקל נמצאת בשלבים מתקדמים לאשר את הפעילות של כל מה שקשור למפעלי מים ודומיו, ציין  דני עטר שהתרשם מאד מהפיתוח במקום,  בתחילת 2019 תתקבל החלטה לגבי קולות קוראים בנושא זה , אתם נמצאים במקום זמין ומתאים ומקומכם טוב  מאד בתמיכה בפריסת הפרויקטים בתחום החמש שנים הקרובות“.

הישגים נוספים וחשובים מאד למועצה ולתושבים סוכמו במהלך המפגש ביניהם:   

*ביצוע תוכנית הסדרת המבקרים בנחל השופט בשנת 2019.

*המועצה תקבל מקקל 4 גני משחק עבור הישובים.

*המועצה  תקבל עדיפות גבוהה עבור פרויקט ייחודי של קקל בנחל הקיני“.

המפגש המוצלח הסתיים בדברי שבח של יור קקל עטר למועצה אזורית מגידו:

המנהיגות  והובלתו המצוינת של ראש המועצה חולבסקי  תואמת  את רוח עולם הערכים שקקל מנסה לקדם וכל הפרויקטים  שהוצגו  מעשייתה המרובה של המועצה  הם חלק מעולם התוכן שאנו מנסים להטמיע במדינה. כמו: מפעל ההשבה, הפסטיבל ופרויקטחיבורים במרחבביער הקיבוצים , שיקום הנחליםקיניומיסקעאלה מקומות שעל ציר הזמן חשוב לנו להיות מעורבים, גם ובעיקר במקומות שאפשר לשתף שיח של יהודים וערבים במדינת ישראל השסועה.  במקום שיש אפשרות ליצר שיתופי פעולה נהיה ונסייע למועצה אזורית מגידו “. 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter