באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מרוץ יקנעם ה-1 יתקיים בחנוכה ב- 15.12

מרוץ יקנעם ה-1 יתקיים בחנוכה ב- 15.12

המרוץ יהיה  לזכרו של תושב העיר מוטי ברקוביץ ז”ל

יקנעם רצה: עיריית יקנעם מרחיבה את פעילויות הספורט ביישוב, ובהמשך לצעדת יקנעם שמתקיימת כבר למעלה משני עשורים וחצי, יתקיים השנה לראשונה מרוץ יקנעם ה- 1 בחג החנוכה.

המרוץ יכלול 3 מקצים: 10 ק”מ (תחרותי), 5 ק”מ (תחרותי) ושני קילומטר (עממי). בנוסף לשלושת המסלולים הללו יתקיים גם מרוץ אפרוחים – מרוץ משותף להורה וילד. מרוץ זה הינו מרוץ מיוחד לילדי הגנים וכיתות א’ שיוכלו להשתתף בחוויה ביחד עם אחד מהוריהם. אורך המסלול של מרוץ זה הינו – 200 מטר.

המרוצים כולם יתחילו בפארק חופז, ומשם תהיה נקודת הזינוק החל מהשעה 08:00 בבוקר, כאשר בשעה זו יוזנק המקצה של 10 ק”מ. בשעה 08:10 יוזנק המקצה של 5 ק”מ, והמקצה העממי של 2 ק”מ יוזנק בשעה 08:20. בסיום המרוץ יוענקו גביעים לשלושת המסיימים הראשונים בכל מרוץ ובכל קטגוריה. במרוץ יש 17 קטגוריות שונות וביניהם: גברים, נשים, ותיקים (מעל גיל 65), בני נוער ועוד.

מרוץ 10 ק”מ שיתחיל כאמור בפארק חופז ימשיך לפארק רבין, רחובות האלונים, יקינטון, צאלים, אורנים, טיילת היער, רחוב החורש בשער הגיא, הפארק האקולוגי, ויסתיים בדרך רבין. מרוץ 5 ק”מ שיתחיל בפארק חופז ימשיך לפארק רבין, רחובות האלונים, יקינטון, צאלים, וסיום בדרך רבין.

מרוץ 2 ק”מ שיתחיל בפארק חופז ימשיך לפארק רבין, רחובות האלונים, צאלים, וסיום בדרך רבין. המרוצים כולם הינם מעגליים, ונקודת הסיום תהיה בקרבת נקודת הזינוק.

המרוץ יתקיים במימון עיריית יקנעם ומשרד התרבות והספורט שגם יסבסדו את עלות המשתתפים. עלות השתתפות מוקדמת לאחר הסבסוד לרץ, הן למסלול של 10 ק”מ,  והן למסלול של 5 ק”מ, תהיה 80 ₪, ולתושבי יקנעם 60 ₪ בלבד. עלות הרשמה מוקדמת תתאפשר עד 10.12. לאחר מכן עלות ההשתתפות תעמוד על 90 ₪ לרץ ו – 70 ש”ח לתושב יקנעם. ההשתתפות במרוץ העממי (2 ק”מ), ובמרוץ האפרוחים היא בחינם וללא כל עלות. כל משתתף יקבל מדליה וחולצה מנדפת זיעה.

ההרשמה למרוץ הינה  דרך אתר  WWW.REALTIMING.CO.IL. המרוץ יתקיים במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, וסגן ראש מינהל הספורט, אבי בנבנישתי.

מרוץ יקנעם ה-1 יתקיים לזכרו של תושב העיר מוטי ברקוביץ ז”ל שנפטר במהלך מרוץ “הר לעמק” לאחר שלקה בדום לב.  מוטי ז”ל היה תושב העיר ואדם אהוד ואהוב מאוד. מוטי עזר לרבים וגם במותו נתרמו איבריו והוא הציל שני אנשים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחים להתחיל במסורת ספורטיבית נוספת ולצאת לדרך עם מרוץ יקנעם ה-1. המרוץ יהיה חגיגה גדולה לאוהבי הספורט והריצה שצפויים לרוץ במזג אוויר מצוין כשמסביבם טבע ירוק ופורח. אני שמח שאנחנו מקיימים את המרוץ לזכרו של תושב העיר, מוטי ברקוביץ ז”ל. מוטי היה קצין וג’נטלמן. אדם שתרם למדינה כל חייו. למשפחת ברקוביץ’ תרומה רבה לעיר ולמערכת החינוך בה, וזהו כבוד גדול עבורנו ליקנעם את המרוץ לזכרו”.

מנהל מחלקת הספורט –  צור לביא:

“אנחנו מארגנים אירוע ספורטיבי המיועד לכולם”, אומר צור לביא, מנהל מחלקת הספורט בעיר. “לרשות הבאים יעמוד מתחם EXPO  מפנק עם שפע דוכנים בתחומי הספורט לסוגיו, אנשי חב”ד יחלקו סופגניות לחג ויהיו עוד הפתעות לכל המשפחה. צפוי לנו אירוע ספורטיבי, צבעוני,  עם קהל שיעודד את הרצים לכל אורך המסלול המאתגר שבנינו. אני מזמין את כולם לקחת חלק במרוץ הראשון של יקנעם”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter