באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מקום ראשון לקבוצת הפטאנק של מתנ”ס יקנעם בטורניר המחוזי – והעפלה לגמר הארצי

מקום ראשון לקבוצת הפטאנק של מתנ”ס יקנעם בטורניר המחוזי – והעפלה לגמר הארצי

קבוצת הפטאנק של מתנ”ס יקנעם, המשתתפת בליגת הפטאנק הארצית, חזרה עטורת הישגים מהטורניר המחוזי, אחרי שקטפה את המקום הראשון בטורניר. הזכייה מביאה את הקבוצה של המתנ”ס לגמר הפטאנק הארצי, שיערך במהלך חודש אוקטובר בניר צבי לצד 3 נציגות נוספות מהמחוז.

קבוצת הפטאנק של המתנ”ס דורגה לאורך כל הטורניר במקומות הגבוהים מבין 50 הקבוצות מכל אזור הצפון שהתחרו בארבעת שלבי הטורניר המחוזי שנערכו לאורך השנה כולה. בשנה שעברה סיימה הקבוצה במקום השלישי באליפות המדינה, והביאה כבוד גדול לעיר.

הפטאנק הוא ספורט תחרותי מוכר ומכובד באירופה שמקורו בצרפת. הספורט משלב טקטיקה, יכולות חשיבה וקואורדינציה והוא אחד מענפי הספורט הבודדים בהם רשאים גברים ונשים להתחרות בצוותא באותה קבוצה או זה-מול-זה. כיום משחקים בישראל כ-600 שחקנים במסגרת 24 מועדונים  – כולם במסגרת “התאחדות מועדוני פטאנק ישראל”.

בקבוצת הפטאנק של מתנ”ס יקנעם לוקחים חלק כ-35 גמלאים וגמלאיות, מחציתן נשים, והקבוצה כולה מייצגת את העיר והמתנ”ס בליגה הארצית ובטורנירים אזוריים. הקבוצה מתאמנת פעמיים בשבוע במגרשי הפטאנק העירוניים בפארק רבין ולעיתים משלבים במשחק גם את הנכדים שבאים לעודד. בשנה שעברה אף הוקמה קבוצת צעירים בבית ספר בדליות, שהודרכה בהתנדבות ע”י שחקני הפטאנק של המתנ”ס, מתוך שאיפה שאהבת המשחק תדביק גם את הדור הצעיר.

במתנ”ס מציינים כי משחק הפטאנק משלב בתוכו מספר אלמנטים – החל בעידוד קשרים קהילתיים וחברתיים, ניצול שעות הפנאי בפעילות ספורטיבית ומשחק תחרותי שניתן לשחק אותו ביחידים וגם כקבוצה ובהנאה גדולה.

ח”כ לאה פדידה, יו”ר מתנ”ס יקנעם: קבוצת הפטאנק של יקנעם מגיעה להישגים גבוהים בליגה ובטורנירים השונים ולכן החלטנו לאמץ את הענף הזה ולתת לו דחיפה משמעותית. אנו רואים חשיבות רבה ביצירת מסגרת ספורטיבית לתושבים במגוון רחב של גילאים המהווה בנוסף גם מסגרת חברתית פעילה. הספורט הזה מתאים לכל אחדמקשישים ועד ילדים קטנים. כל אחד יכול להשתתף בו, בכל גיל ובכל רמת מיומנות“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter