באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מצילים חיים

מצילים חיים

רק 345 מהנהגים הצעירים בעמק עברו הכשרה של עמותת אור ירוק אשר הוכחה כמורידה את כמות התאונות בהן הם מעורבים. שמוליק אבוהב: “תכנית אור ירוק לחיים הוכחה כמגשימה את ייעודה”

345 נהגים חדשים מהעמק עברו את תכנית אור ירוק לחיים המופעלת על ידי עמותת אור ירוק על מנת  להפחית את מספר הנהגים הצעירים שנפגעים בתאונות דרכים . על פי נתוני העמותה, 37 נהגים צעירים נהרגו בשנת 2013, עלייה של למעלה מפי 2 לעומת שנת 2012, במהלכה נהרגו 18 נהגים צעירים.

אור ירוק
כביש 70. צילום: אור פ‏, Cc-by-sa-3.0.

כדי להילחם בהיפגעות הנהגים הצעירים בתאונות הדרכים, מפעילה עמותת אור ירוק את תכנית “אור ירוק לחיים” – הדרכת בטיחות בדרכים, המוענקת לנהגים חדשים בתקופת הליווי, בביתם, בליווי ההורים ובחינם. על פי נתוני אור ירוק, בשנת 2013 עברו 30,613 נהגים חדשים הדרכות בטיחות במסגרת התכנית מתוכם 345 מיישובי העמק: 21 נהגים מיקנעם, 245 מהמועצה האזורית עמק יזרעאל, 11 ממגדל העמק, 45 מקרית טבעון, 22 מרמת ישי ואחד מהמועצה האזורית מגידו.

מחקר שערכה עמותת אור ירוק בשיתוף עם הטכניון ואוניברסיטת בן גוריון, מראה עד כמה חיונית תכנית “אור ירוק לחיים” לנהגים החדשים בישראל. על פי נתוני המחקר, נהגים חדשים שעברו הדרכה מטעם עמותת אור ירוק, מעורבים פחות בתאונות דרכים מנהגים חדשים שלא עברו את ההדרכה, בלמעלה  מ- 10%. בנוסף הראה המחקר כי נהגים שעברו את התכנית עברו 36% – 40% פחות עבירות הגוררות הזמנה לדין בתקופת הליווי ו- 20% פחות עבירות אזהרה. מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי בשנים 2005-2011 נחסכו כ- 100 תאונות דרכים בזכות הפעלת התכנית, שהוביל לחסכון כלכלי של לפחות 12 מליון ₪ למדינה. אילו התכנית הייתה מופעלת על כל אוכלוסיית הנהגים הצעירים במדינה, היו נחסכות כ-230 תאונות דרכים וסכום של 27 מליון ₪ למדינה.

שמואל אבואב מנכ”ל עמותת אור ירוק: “העלייה המשמעותית במספר הנהגים הצעירים שנהרגו בתאונות דרכים היא אות אזהרה לכך שההכשרה שמקבלים לומדי הנהיגה אינה מספיקה. תכנית “אור ירוק לחיים” הוכחה כמגשימה את ייעודה – להפחית את תאונות הדרכים בקרב צעירים. על המדינה לקדם הצעת חוק שתחייב כל נהג חדש במדינת ישראל לעבור הדרכה כזו בחינם, למען המאבק בתאונות הדרכים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter