באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מס הכנסה פשט עם שחר

עמק יזרעאל: מס הכנסה פשט עם שחר

אחד מכל 12 עסקים מאזור עמק יזרעאל אשר נבדקו על ידי חוקרי מס הכנסה, במהלך מבצע שנערך בשבוע שעבר, העלים מס. בין העסקים המעלימים בולטים העסקים ביקנעם שגם הצליחו להנפיק תירוצים מקוריים.

חדשות YCOM: עובדי יחידות ניהול ספרים של מס הכנסה מרחבי הארץ ערכו בשבוע שעבר מבצע ביקורת באזור עמק יזרעאל. המבצע התמקד בעסקים בתחום המסחר, בנייה, תעשייה, מתן שירותים, מזון ובעסקים בעלי מחזור גבוה במיוחד של מעל 3 מיליון ₪. במסגרת המבצע, שבדק את רמת הציות לחובת רישום הכנסות כדין, התבצעו 187 ביקורות, בין היתר בישובים מגדל העמק, רמת ישיקרית טבעון ויקנעם. בין העסקים שכיכבו אצל החוקרים בולטים דווקא עסקים מיקנעם כשמהביקורות שהתבצעו עלה כי 8% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסה כדין.

מס הכנסה
אזור התעסוקה של רמת ישי, גם שם נערכה ביקורת.

קבלן שיפוצים מיפיע נתפס כשביצע עבודות ולאחר בירורים של מבקרי הרשות הסתבר כי הלקוח העביר לו 6,000 ₪ במזומן שלא נרשמו, מאחר והקבלן אינו מנהל כלל ספרים. בתגובה טען הקבלן “הייתי שכיר עד אוקטובר 2014”. המקרה הועבר להמשך טיפול במחלקת התביעות. בחנות תכשיטים ודיסקים ביקנעם נמצאו 2,200 ₪ ללא רישום וגם כאן גילו המבקרים כי בעלת החנות אינה מנהלת ספרים ואין לה תיק ברשות המסים. במקרה זה הסבירה בעלת החנות כי “חשבתי שיש לי 3 חודשי ניסיון”. בעל מוסך מאזור יקנעם שלא רשם 3 צ’קים בסך 1,500 ₪ הסביר למבקרים כי “נגמרו לי הקבלות”.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter