באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מסע לחיים

מסע לחיים

אחד עשר נערים מהיחידה לקידום נוער שביקנעם השתתפו לאחרונה ביחד עם כמאה חניכות וחניכים מיחידות מקבילות ביישובים אחרים ברחבי הארץ במסע ישראלי – מסע מרתק ומאתגר בן חמישה ימים.

מסע ישראלי הינו  מסע ערכי, חינוכי וחוויתי, והוא לווה במפגש עם אנשי שיח, בסדרת דיונים מעמיקה על מהותנו וזהותנו הייחודית כיהודים בשרשרת הדורות, ובפעילויות שונות ומגוונות.

המסע נערך ברחבי הארץ ובין מטרותיו: חיזוק תחושת השייכות לעם ישראל וארץ ישראל, חיזוק העמקת הזהות היהודית, ציונות, אהבת הארץ, ועוד. המסע היה בנוי כך שבכל יום עברו הנערים תהליך שונה. היום הראשון הוקדש לאני ועצמי, וכאן הנערים בחנו את זהותם האישית, עסקו בשאיפות בן האדם ובמטרותיו בחיים. המשתתפים טיפסו על הרים על מנת שילמדו להתמודד עם קשיים ושהחיים לא קלים. היום השני הוקדש למעגל החברתי של אני בתוך הקבוצה, ואני בתוך הקהילה, והנערים בחנו את עצמם בתוך קבוצה. ביום זה הושם דגש על תרומה לקהילה, והנערים התנדבו במעון לבעלי מוגבלויות. הימים השלישי והרביעי הוקדשו למעגל הלאומי וליחס לעם ישראל, וכאן הנערים בחנו את עצמם כחלק משרשרת הדורות. הנערים ביקרו בימים הללו בין היתר בקסטל, בהר הרצל ובכותל המערבי, ולמדו על תקומת המדינה, ועל הערכים עליה היא הוקמה. היום החמישי  והאחרון למסע שהיה גם יום שבת הוקדש לקשר של הנער עם היהדות. כאן כל נער עסק במה זה בשבילו להיות יהודי?, ומה חשוב לו?.  היו נערים שבשבילם בר מצווה היא הקשר ליהדות, אחרים ציינו שמירת שבת, החיים בישראל, גיוס לצה”ל, לחגוג חגים, לדבר עברית, כשרות, ועוד. בתהליך זה למדו הנערים גם לקבל את דעתו של האחר. בהמשך היום השתתפו התלמידים גם בתכנית ‘עין טובה’, וכל אחד היה צריך להגיד דברים טובים על חברו. טקס הסיום נערך בהשתתפות כל החניכות והחניכים שהשתתפו במסע כולו, והללו סיפרו על חוויותיהם  ומה ייקחו מהמסע.

ביחידה לקידום נוער ביקנעם 20 נערות ונערים, ואלו לומדים מדי יום בקבוצות קטנות במסלול שהותאם בדיוק בשבילם.  הנערים שמגיעים ליחידה כל בוקר, לומדים 4-5 שעות לימוד וניגשים לבחינות הבגרות. ביחידה מלווים את הנערים ומסייעים להם בין היתר גם למצוא עבודה.

הפעילות ביחידה לקידום נוער היא עשירה ומגוונת, וכוללת בין היתר פעילות להעשרה, קורס צלילה, רכיבה על סוסים, מוזיקה, ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “הנערות והנערים שלנו השתתפו במסע חשוב מאוד בו למדו רבות על עצמם ועל סביבתם. המסע  רתם את המשתתפים בו למעורבות בקהילה, לתמורה לחברה, וסייע לנערים בגיבוש זהותם האישית. נערים שחוזרים ממסע כזה חושבים אחרת, ותרומתם לחברה ולקהילה רבה יותר”.

מנהל היחידה לקידום נוער, מר איתי קוחלי: “בקידום נוער אנו מאמינים כי כל נער התברך ביכולות ובכישורים, וכל נער יכול להצליח. מלבד למידה לבגרות ולתעודת 12 שנה”ל, אנו פועלים להעשיר את הנערים בכלים שיכינו אותם לחיים. מסע ישראלי הוא חלק מסל פעילויות, הניתן ביחידה במטרה שבוגרנו יהיו תורמים ומעורבים בחברה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter