באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ראש העין: מנכ”ל רמת הנדיב ביקר בבית ספר אפק

ראש העין: מנכ”ל רמת הנדיב ביקר בבית ספר אפק

מנכ”ל רמת הנדיב ביקר השבוע בבית הספר הניסויי לקיימות ‘אפק’ ושמע מהתלמידים על היוזמות להן הם שותפים ועל יום העיון בו השתתפו בקיבוץ רמת רחל.

מנכ”ל רמת הנדיב, הוגו יאן טרגו ביקר בשבוע שעבר באפק, בית ספר ניסויי לקיימות. רמת הנדיב היא פנינה של טבע המוקדשת להנצחת זכרו של הברון בנימין דה-רוטשילד. בחזון רמת הנדיב מודגשת דרך חיים של ניהול משאבי טבע וערכי תרבות תוך הקפדה על יחסי גומלין מקיימים בין אדם, טבע וסביבה, וכמקור להנחלת רעיונות אלה לקהלים רחבים. החזון המשותף של בית הספר ורמת הנדיב היה הגורם המניע לביקור. התלמידים ערכו למבקרים סיור במוקדים השונים במבנה בית הספר ובחצר הקיימות והדגימו מערכת יחסים בת-קיימא בין האדם לסביבה.

התלמידים סיפרו לאורח על היוזמות שהם שותפים להן, על מוקדי העניין שהם בונים, על הידע אותו הם מפיצים למגוון של קהילות ועל השתתפותם ביום העיון ברמת רחל. אחד התלמידים: “למדתי שלא כל האנשים בעולם חיים כמוני, שלא לכולם יש הכל”, תלמידה אחרת הוסיפה “למדתי שצריך להיות לנו אכפת מאחרים, שצריך לדעת לתת”.

הביקור הסתיים במפגש עם חברי תזמורת החליליות ומקהלת בית הספר אשר בחרו לשיר את הציווי האלוקי העתיק לאדם הראשון: “ראה מעשי כמה נאים ומשובחין הן וכל מה שבראתי בשבילך בראתי, תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת אין מי שיתקן אחריך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter